A Város Mindenkié által kikért adatok szerint idén több mint 100 ezer magyarnak bizonytalan a lakhatása hazánkban, ebből 70 000 embernek nincs érvényes lakcíme, és ezek a számok sajnos nőnek. Az érvénytelen lakcímmel rendelkezők 41 százalékának a legutóbbi bejelentett címe Budapesten volt, így ez azt is jelentheti, hogy a legtöbb hajléktalan a fővárosban van. Még ha nem is egyenlő a felmérés azzal, hogy pontosan mennyi hajléktalan él hazánkban, a 70 000 lakcím nélküli ember mégiscsak nagyjából annyi, mint ahányan mondjuk Kaposváron vagy Békéscsabán élnek.
Budapest külső kerületeiben és Szegeden a Tisza-parton átmeneti szállások nyomába eredtünk. Találtunk a Lágymányosi híd közelében fóliasátrat, ami alatt valakinek az összes tulajdona van mindössze két betondarabbal lehorgonyozva.
Rengetegen élnek erdőkben a fák között, maguk építette szálláson, ott igyekeznek megoldani a tisztálkodást, az étkezést és a ruházkodást, már ha sikerül nekik. Ezek a hajlékok átmenetiek vagy állandóak, nem tudni, meddig fenntarthatóak, mikor válik az időjárás olyan zorddá, hogy nem tud tovább védelmet nyújtani egy hulladékból épített kuckó. Emellett olyan problémákkal is szembe kell nézniük a rejtőzködőknek, mint a rendőrök vegzálása vagy a közterület-fenntartók hajlékrombolása.
Az adatok alapján majdnem 24 000 embernek van csak településszintű lakcíme, köztük is rengeteg a teljesen hajléktalan. Ez a szám megközelíti Szentendre népességének számát, ami egészen riasztó. Ők azok, akiknek az időjárással kell megküzdeniük annak reményében, hogy túlélik a telet.