A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassunk.
Részletes leírás
A vastagabb hússzeleteket, a csontos húsokat (sertéskaraj, csirkecomb) először kevés forró zsírban vagy olajban süssük, majd mérsékeltebb lángon folytassuk, hogy átsüljön.
Figyelni kell a zsiradék hőfokára, mert ha túlhevítjük, a beletett hús hamar megég (a zsír is), ha viszont nem elég forró, a hússzelet kiadja értékes nedveit, elázik.
Megtudhatjuk, hogy a zsiradék megfelelő hőfokú-e, ha egy kevés morzsát dobunk bele. Ha a morzsa körül habzik a zsiradék, megfelelő, de ha leszáll az aljára, akkor tovább kell hevíteni.
Sütésnél a serpenyőbe ne tegyünk különböző húsokat (sertés, hal, máj), mert így a jellegzetes aromák elvesznek. Ne rakjunk bele egyszerre túl sokat, mert a zsiradék hirtelen lehűl, így a hús rostjait nem húzza össze. Ha újabb szeleteket teszünk a zsiradékba, előbb melegítsük vissza a megfelelő hőfokra.
A szárnyasokat sütés után kb. negyedóráig meleg helyen pihentessük (nem sütőben), mert így könnyebben darabolhatjuk.
Igyekezzünk a sültekhez a legjobban illő köreteket elkészíteni, mert így érvényesülnek a legjobban. Pl. kacsa vagy libapecsenyéhez párolt káposztát, sült burgonyát, pulykához rizst, burgonyát, salátákat, csirkéhez sült burgonyát, friss salátát vagy befőttet.
A húslevesek fűszerezéséhez használhatunk reszelt szerecsendiót, gyömbérgyökeret, sáfrányos szeklicét a szebb szín eléréséhez. A tyúkhúslevest tálalhatjuk úgy is, hogy külön tálon adjuk a zöldséget és a húst. A levesben főtt húshoz mustárt, ecetes tormát és különféle mártásokat is adhatunk.