A gyerekzsúrok szervezésekor elsőként felmerülő kérdés lehet, hány éves gyereknek érdemes már bulit rendezni. A tapasztalt szülők és partiszervezők szerint hároméves csemeténk már tudja értékelni, ha néhány pajtását áthívjuk két-három órára, míg négyéves kortól akár 10-15 gyereket is odacsődíthetünk” a házba, kicsit hosszabb időre is.
Az 5-10 évesek esetében jó ötlet egy-egy téma (kalózok, hercegnők, szuperhősök, dinoszauruszok stb.) köré szervezni a bulit, így biztosan örök élmény marad. Aki nem akar ennyit foglalkozni a dekorációval, jelmezekkel, illetve a témához kapcsolódó feladatok kiötlésével, hívhat akár bohócot, bűvészt vagy arcfestőt is, a siker így is garantált lesz.
Praktikus megoldás, ha az otthon tartott zsúrhoz kijelöljük azt a területet, ahol a kis vendégek tobzódhatnak, így könnyebb rájuk vigyázni, ráadásul megóvjuk a ház/lakás többi részét is. Természetesen a szabadba (akár a közeli parkba vagy a kertbe) is szervezhetünk bulit, itt legfeljebb az időjárás szólhat közbe. Szintén a tapasztaltak jó tanácsa, hogy jó előre, akár 3-4 héttel az esemény előtt szóljunk a meghívottaknak vagy szüleiknek, így nagyobb eséllyel tud mindenki részt venni a bulin.
Fontos előre kitalálni a szórakoztató programokat is, nehogy tévézésbe és egymás csépelésébe fulladjon a délután. Korosztálytól függ, hogy milyen játékokkal tudjuk lekötni a vendégeket, kicsiknél működhet a buborékfújás, gyurmázás, rajzolás is, nagyobbaknál rendezhetünk kincsvadászatot, vagy játszhatunk „most mutasd meg”-et is.
A dekorációra is fordítsunk figyelmet, ez fogja ugyanis megadni az alaphangulatot: lufik, lampionok, üdvözlő feliratok, kedvenc mesehősök képei mind szóba jöhetnek. A díszekkel egy időben érdemes beszerezni a hozzájuk passzoló papírtányérokat és –poharakat is, amikre egyrészt rá tudjuk írni a gyerekek nevét, másrészt a nagyi régi porcelánja sem esik áldozatul a partinak.
Az igazán jó buli titka a programokon kívül persze az étel és az ital, legyünk kreatívak, ne abból álljon a menü, hogy kirakjuk a pirosaranyas szendvicset, a csipszet meg a kólát.
Persze ilyenkor mindenkiben felmerül, hogy a meghívottak mit is hajlandóak megenni, ezért igyekeztünk olyan falatokat kínálni, amelyek nem csak látványosak, hanem olyan alapanyagokból állnak, amiket a kicsik is szeretnek.
Szintén szempont volt, hogy a fogások ne csak egészségesek, hanem izgalmasak is legyenek, ez a két dolog gyerekek esetében általában kizárja egymást.
A tesztközönség reakciójából azonban úgy tűnt, most végre sikerült a lehetetlen, a kicsik hatalmas vigyorral az arcukon habzsolták a sonkás palacsintacsigákat, észre sem vették, hogy a fasírtgolyókban zöldségek bújnak meg, és lelkesen mártogatták csokoládéba a gyümölcssaslikokat.
Gyümölcsös joghurtital
Hozzávalók:
- 80 dkg friss vagy fagyasztott gyümölcs (pl. eper, málna, kivi, barack, ananász, erdei gyümölcsök)
- 1,5 liter tej
- 5 dl natúr joghurt
- méz
Elkészítés:
Turmixoljuk habosra a gyümölcsöt a tejjel, a joghurttal és a mézzel. Hűtsük le, majd poharakba töltve szívószállal kínáljuk.
Tipp: Érett, akár túlérett gyümölcsöt használjunk, hogy ne kelljen sokat édesíteni. |
A legfrissebb szám tartalmából: • Bográcsban főtt ínyencségek |