A bevásárlás tudománya

Kiváló Magyar Élelmiszer | 2010. Szeptember 04.
Mint mindenben a bevásárlásban is a gyakorlat teszi a mestert. Ha szeretnéd megtanulni, hogyan igazodj el a hipermarketek árurengetegében, érdemes rászánni az időt, hogy kialakítsd saját stratégiádat.
A bevásárlás tudománya

Céltudatos vásárlással rövid idő alatt kiismerheted magad a polcokon sorakozó termékek között, amelynek hosszú távú előnyeit családoddal együtt élvezheted: több időd marad a közös programokra és közben nem kell lemondanod az egészséges és finom ételekről sem.

Ahelyett, hogy a konyhában kísérletezgetnél, képes leszel felismerni, miért is drága igazából az, ami elsőre olcsónak tűnik. Ez korántsem akkora ördöngösség, mint ahogy elsőre hangzik. Kis odafigyeléssel és céltudatossággal gyorsan elsajátítható, és alkalmazható a mindennapokban. A legfontosabb, hogy maradj hű a kipróbált, jól bevált termékekhez.

Ennek a legegyszerűbb módja, ha a bevásárló listára a márkanevekkel együtt jegyzed fel, mit kell venned. A következő lépés, hogy ne hagyd magad megtéveszteni, a sokszor megszólalásig hasonlító csomagolású konkurens termékek által, és szánj egy kis időt arra, hogy elolvasd az áruk címkéjén található információkat, kezdve az összetevőktől, a gyártón át egészen a szavatossági időig. Ha nem találsz konkrét információt a gyártóról, illetve a forgalmazóról, nyugodt lelkiismerettel visszateheted a polcra.


Mindig keresd az olyan minőséget garantáló jelöléseket, mint amilyen a „Kiváló Magyar Élelmiszer” kis, piros-fehér zöld négyzete. Sokszor érdemes megfogadni a gyártó tanácsait és receptajánlatait is.

Ha ügyesen és körültekintően válogatsz, elkerülheted, hogy a pár forinttal olcsóbb, esetleg alacsonyabb élvezeti értékű termék tönkretegye egy kellemes családi ebéd élményét.

Játssz velünk!

További információk!

Exit mobile version