Egy naponta használt eszköz, amit alig takarítunk, pedig tele van bacival

nlc | 2020. December 28.
Tudtad, hogy a nem megfelelően tisztított és karbantartott fülhallgató akár fülgyulladást is okozhat? Egyáltalán, te milyen gyakran takarítod, és hogyan?

Sokan vagyunk, akik napi rendszerességgel használjuk a fülhallgatót, de valljuk be, annak megtisztításáról már kevésbé vagy egyáltalán nem gondoskodunk.  

Hoztunk pár nyomós érvet, ezután miért tisztítsuk a fülhallgatónk

Számos gombának és baktériumnak kiváló táptalaj

A legtöbben a zsebünkben vagy valamelyik táskánkban tároljuk a fülhallgatóinkat, ha éppen nem használjuk őket. Így azonban rengeteg piszok, por ragad rájuk. Ugyanez a helyzet a dugókra ragadt fülzsírral is: ez szintén remek környezet a különféle kórokozók szaporodásához.

Fülfertőzést kaphatunk

A nem megfelelően tisztított fülhallgatók használatával akár Staphylococcus Aureus vagy Pseudomonas baktériumot, illetve Aspergillus fumigatus nevű penészgombát juttathatunk a fülünkbe, így külsőfül-fertőzés alakulhat ki. Ez a veszély főként legyengült immunrendszer esetén jelentkezhet.

Fülgyulladás kockázata is nagyobb

A koszos fülhallgatók hosszan tartó használata következtében fülgyulladásunk is lehet, különösen akkor, ha a fül bőre valamiért sérült. A krónikus gyulladásos bőrbetegséggel – például ekcémával vagy pikkelysömörrel – küzdőknek pedig kifejezetten ajánlott a fülhallgatók rendszeres tisztítása.

Pár egyszerű lépésben megtisztítható a fülhallgató a szennyeződésektől (Fotó: Getty)

De hogy tisztítsuk megfelelően a fül- és fejhallgatónk?

Az Android Central útmutatója alapján a füles tisztítása viszonylag egyszerű folyamat, és még csak speciális eszközök sem kellenek hozzá. 

Amire szükség lesz:

A következőt tegyük:

A fejpárnák tisztítása:

És mi a helyzet a fülhallgatóval?

Ha a fülhallgatón szilikonos gyűrűk vannak, akkor szedjük le, és áztassuk őket meleg szappanos vízbe. Ha marad rajtuk valamilyen szennyeződés vagy elszíneződés, azt már könnyedén eltüntethető egy fülpiszkáló segítségével. Ezután öblögessük le, és várjunk reggelig, hogy mielőtt újra használatba vennénk.

A fülhallgatónál a következő lépéseken érdemes végigmenni:

Nézzük ezt a gyakorlatban:

Még több házi praktika az nlc.-n:

via

(Nyitókép: Getty)

Exit mobile version