A drogfőző kémiatanáré lett a legtöbb Emmy

TóCsa | 2014. Augusztus 26.
Az idei Emmy-díjat arra használták fel, hogy elbúcsúzzanak a nemrég befejeződött Breaking Bad – Totál szívás sorozattól. Mellette csak a Modern családnak és a Sherlocknak jutott némi dicsfény, a többieknek morzsákkal kellett beérniük.

Ha valaki az idei Emmy-díjak alapján akarná megtudni, mik most a menő sorozatok, akkor azt hihetné, hogy a Mad Men – Reklámőrültek és a Trónok harca gyakorlatilag nem létezik. Ők voltak a gála nagy vesztesei, pedig maga az esemény meglehetősen jó hangulatban telt. A másodvonalbeli late night showmannek tartott Seth Meyers meglepően jól kezében tartotta a műsort, és az elején még azzal is viccelődött, hogy mivel a show vasárnapról átkerült hétfő estére, lehet, hogy jövőre már el is kaszálják (egyébként azért tették át, hogy ne ütközzön az MTV VMA-jával). A kaszálás többször is visszatérő vicc volt. Nem tudott nem kitérni arra, hogy idén szinte az összes új sorozatot egy év után kinyírták. Az sem bizonyult rossz poénforrásnak, hogy az átlagember nem ismeri az Emmyt – kimentek az utcára kérdezősködni –, és szerencsére a házigazda jókedve ragadósnak bizonyult.

Csúcspontok

A show jó iramban ment, és hála a pörgős beszédeknek és a takkra kihegyezett műsorszámoknak (volt zenés megemlékezés az év halottairól, Billy Crystal anekdotázott Robin Williamsről, és még Weird Al Yankovich is fellépett a maga sorozatfőcím-paródiáival), maximum a reklámszünetekben lehetett unatkozni. Az egyik legemlékezetesebb pillanat Julia Louis-Dreyfus nevéhez kötődik: alighogy megkapta az ötödik Emmyjét Az alelnökben nyújtott alakításáért, a színpad felé tartva úgy istenesen lesmárolta őt Bryan Cranston, akivel korábban maga is díjat adott át. Ricky Gervais is hozta a formáját, és panaszkodott, hogy már megint nem ő nyert. De ha már úgy alakult, hogy megírta előre a köszönőbeszédét, azért csak felolvasta azt…

Nyertesek és vesztesek

Az este után minden bizonnyal a Breaking Bad – Totál szívás stáb örülhetett a legjobban, ugyanis öt díjjal mehettek haza, köztük a legjobb dráma szobrocskájával, ráadásul nagyjából minden fontosabb színészt díjaztak a sorozatból. A Modern család és a Sherlock be kellett, hogy érje három szoborral, míg a többiek jó esetben egy, maximum két Emmyvel gazdagodhattak. Julianna Margulies (A férjem védelmében) valamint a két Sherlock színész (Martin Freeman, Benedict Cumberbatch) díja is abszolút megérdemelt volt, ahogy az American Horror Story színésznőivel (Kathy Bates és Jessica Lange) is együtt tudtam örülni. Az este legcsalódottabb embere A törvény nevébenért jelölt Matthew McConaughey lehetett, ha Emmyt kapott volna, történelmet ír: ő lett volna az egyetlen színész, akinek sikerül Oscart és Emmyt is nyernie egy éven belül. Majd legközelebb.

Legjobb férfi színész (komédia): Jim Parsons (Agymenők)
Legjobb férfi mellékszereplő (komédia): Ty Burrell (Modern család)
Legjobb női mellékszereplő (komédia): Allison Janney (Mom)
Legjobb színésznő (komédia): Julia Louis-Dreyfus (Az alelnök)
Legjobb forgatókönyv (komédia): Louis C.K. (Louie)
Legjobb rendező (komédia): Gail Mancuso (Modern család)
Legjobb reality verseny: The Amazing Race
Legjobb forgatókönyv (minisorozat, tévéfilm): Steven Moffat (Sherlock)
Legjobb női mellékszereplő (minisorozat, tévéfilm): Kathy Bates (American Horror Story)
Legjobb férfi mellékszereplő (minisorozat, tévéfilm): Martin Freeman (Sherlock)
Legjobb rendezés (minisorozat, tévéfilm): Colin Bucksey (Fargo)
Legjobb férfi színész (minisorozat, tévéfilm): Benedict Cumberbatch (Sherlock)
Legjobb színésznő (minisorozat, tévéfilm): Jessica Lange (American Horror Story)
Legjobb minisorozat: Fargo
Legjobb tévéfilm: Igaz szívvel
Legjobb író – Varietéműsor: Sarah Silverman (We Are Miracles)
Legjobb rendező – Varietéműsor: Glenn Weiss (Tony Awards)
Legjobb varieté, zenés vagy komikus sorozat: The Colbert Report
Legjobb férfi mellékszereplő (dráma): Aaron Paul (Breaking Bad – Totál szívás)
Legjobb rendezés (dráma): Cary Joji Fukunaga (A törvény nevében)
Legjobb női mellékszereplő (dráma): Anna Gunn (Breaking Bad – Totál szívás)
Legjobb forgatókönyv (dráma): Moira Walley-Beckett (Breaking Bad – Totál szívás)
Legjobb színésznő (dráma): Julianna Margulies (A férjem védelmében)
Legjobb férfi színész (dráma): Bryan Cranston (Breaking Bad – Totál szívás)
Legjobb komédiasorozat: Modern család
Legjobb drámasorozat: Breaking Bad – Totál szívás

Exit mobile version