Így néznek ki most az idén harmincéves A bolygó neve: Halál szereplői

TóCsa | 2016. Július 07.
Idén harminc éve, hogy Ripley és a kommandósok leszálltak az LV-426 nevű bolygóra, hogy túlélő telepesek után kutassanak, és egy gyilkos fajjal találták szembe magukat. A bolygó neve: Halál fénye semmit sem kopott az eltelt időben. Vajon mi történt a film sztárjaival?

Ellen Ripley (Sigourney Weaver)

Így néznek ki most az idén harmincéves A bolygó neve: Halál szereplői

A modern akcióhősnők prototípusa ugyan már az első Alien-filmben megjelent, de ott leginkább csak a túléléséért küzdött. A folytatásban azonban már a kezébe veszi az irányítást, kommandósokat vezet, és amikor a helyzet úgy hozza, egymaga ereszkedik alá a lifttel a pokolnak is megfelelő királynő-fészekbe, hogy szembeszálljon egy másik, elég makacs anyukával. Sigourney Weaver a nyolcvanas évek egyik legnagyobb női sztárja volt, és az Alien-filmeket leszámítva sosem skatulyázták be az akcióhős szerepkörbe. Sigourney Weaver karrierjében a Szellemirtók és A dolgozó lány is hatalmas sikernek bizonyult, utóbbiért ráadásul Oscarra is jelölték, ahogy az Aliensért és a Gorillák a ködben című drámájáért is. A kilencvenes években szép lassan kiderült, hogy túl karakteres jelenség ahhoz, hogy gigászi sztár legyen, és inkább átvedlett karakterszínészbe. Idén ősszel az A Monster Calls című filmben furcsa lesz például őt nagymamaként látni. Jelenleg nagyban készül az egyszerre forgó Avatar 2-3-4-re, ráadásul úgy hírlik, kész visszatérni Ellen Ripleyként is egy új Alien filmben, de ehhez még el kell telnie pár évnek, most ugyanis a stúdiónál az előzményfilmekre koncentrálnak. 1984 óta házas, és a férjével van egy 26 éves lányuk, Charlotte.

Newt (Carrie Henn)

Nehéz elhinni, de A bolygó neve: Halál tündéri, szőke kislánya idén töltötte be a negyvenedik életévét. Az akkoriban épp Angliában élő amerikai kislány úgy kapta meg a castingon Newt szerepét, hogy semmilyen színészi tapasztalattal nem rendelkezett, még iskolai darabban sem játszott. Hiába jött a siker, Henn nem élvezte annyira a színészkedést, hogy a szakmában képzelje el a jövőjét. Inkább a tanulásra koncentrált, és felnőttként tanárnő lett belőle. Az Alien 3-ból is kiírták a figuráját, tehát a sorozatban többé nem volt rá szükség. Régóta férjnél van, a házasságából egy gyermeke született, és bár nem hiányzik neki a színészkedés, azt mondta, hogy Quentin Tarantino kedvéért bármikor visszatérne. Harminc év szünet után idén egy kis költségvetésű sci-fiben, a Tribornban vállalt szerepet.

Hicks tizedes (Michael Biehn)

A nyolcvanas években James Cameron mindent megtett azért, hogy egyik kedvenc színészéből, Michael Biehnből sztárt faragjon. Fontos szerepet adott neki a Terminátorban, A bolygó neve: Halálban és A mélység titkában is, azonban Biehn a Cameronon kívüli Hollywooddal nem találta meg az összhangot, és gyenge szerepválasztások sorával írta ki magát a fősodorból. Arra azonban kétségtelenül jó volt ez a néhány emlékezetes alakítás, hogy Biehn azóta is megél a színészkedésből és a B-kategóriás akciófilmekből és horrorokból. Néhány fellángolása (A szikla, Tombstone…) azért akadt, de ez kevés volt ahhoz, hogy nagyobb népszerűségre tegyen szert. A magánélete szintén kalandosnak bizonyult. 1980 óta háromszor házasodott, és a házasságaiból összesen öt gyermeke született. Jelenlegi felesége és ötödik gyermekének anyja, Jennifer Blanc szintén színésznőként dolgozik.

Burke (Paul Reiser)

Az igazán jó horrorok egyik nagy tanulsága, hogy az ember sokszor rémisztőbben tud viselkedni a szörnyeknél, és ezt bizonyítja a Weyland-Yutani társaság egyik képviselője, Burke is, aki örömmel feláldozna néhány embert a csapatából azért, hogy néhány idegent hazacsempésszen az űrhajón. A figurát alakító Paul Reisert alkatából adódóan elsősorban karakterszínészként alkalmazta Hollywood (a magyar mozikban utoljára a csodálatos Whiplashben láthattuk a főhős apukájaként), és a kilencvenes években igen népszerű volt a tévében a Helen Hunttal közös sorozata, a Megőrülök érted apropóján, ami hét évadon át futott. 1988 óta házas, feleségével két fiuk született. Szabadidejében könyveket ír, többek között az apasága is megihlette, és egy komplett kötetet szánt a szülővé válás szórakoztató leírásának.

Bishop (Lance Henriksen)

Ahhoz képest, hogy Lance Henriksen karrierje főképp rosszfiúk és kemény csávók megformálására épül, az Aliensben olyan természetességgel játssza el a világ legbarátságosabb és legempatikusabb androidját, mintha erre született volna. A Terminátorban James Cameron kis híján neki adta a gyilkos robot szerepét, és az ottani lehetőség elmaradásáért az Aliensszel kárpótolta a az ujjak közötti késszurkálásban is otthonosan mozgó színészt. Henriksen az egyik legszorgalmasabb színész a filmiparban, alig van olyan év, amikor ne szerepelne minimum fél tucat filmben. Persze a mennyiség az ő esetében is a minőség rovására megy. A csúcson a kilencvenes években volt, amikor megkapta a főszerepet a Millenium című misztikus sorozatban, és akkor még olyan nagyszabású filmekbe hívták, mint a Gyorsabb a halálnál, a Tökéletes célpont vagy a Halott ember. Kétszer házasodott, mindkét házasságából egy gyermeke született. Képzőművészként legalább annyira sikeres, mint színészként: saját készítésű kerámiái kifejezetten keresettek a piacon.

Olvasnál még arról, mi történt a régi kedvenceiddel?

Exit mobile version