Magyarországon a 90-es évek hangulata összenőtt a Republic együttes dalaival. Bódi László – Cipő, Tóth Zoltán, Bali Imre, Szilágyi „Bigyó” László és Boros Csaba 1990. február 23-án alapították a zenekart. A tagok olykor cserélődtek, de a sikerek, és a slágerek nem maradtak el. Egy ország dúdolta a 67-es útont, a Szállj el kismadarat, vagy éppen a 16 tonna fekete szént. Valahogy elképzelhetetlen volt a könnyűzenei élet Cipő és a Repbulic nélkül. A zenekar még ma is aktívan koncertezik, de a frontember már nincs köztük. Cipő, vagyis Bódi László hét évvel ezelőtt, 2013-ban elhunyt.
Imádta a népdalokat
Ungváron született, majd a családja Kisvárdára költözött, ő ott cseperedett fel. Ének-zene tagozatos iskolába járt, zongorázni tanult, s alig tizennégy évesen már dalszövegeket írt. Erre az időszakra Cipő így emlékezett vissza egy 2001-es interjúban, amit a Magyar Narancsnak adott. „Zenei általánosba jártam, ott megtanultam egy csomó népdalt, és ezek a mai napig nagyon komoly hatással vannak rám. Nem véletlen, hogy készült egy olyan válogatáslemezünk is, amelyen azok a Republic-dalok szerepelnek, amelyek kimondottan népzenei ihletésűek.” Gimisként alapította a Cipőfűző zenekart, így született meg saját beceneve is, a Cipő. A gimnázium után azonnal Budapestre költözött, s miközben a konzervatórium-előkészítőre járt, dolgozott postákon, vasutasként és újságkihordóként is. Ahogyan ő fogalmazott, „Bródy János karolta fel”, az ő koncertjein mutatkozhatott be, mint szóló előadó, ám ő mindig is zenekarban gondolkodott, nem akart hosszútávon egyedül fellépni.
Aki nem méltó rá, az belebukik
Huszonöt éves volt, amikor megalapították a Republic zenekart. Egy kis lakásban kezdtek zenél Zuglóban. Nem voltak közösségi oldalak, nem voltak mobilok. Szájról szájra terjedt a hír a Republickról, hamar felfedezte a rádió és a tévé. A Repül a bálna hatalmas sláger lett. Ő maga egy videóinterjúban úgy fogalmazott, hogy kicsit sem tartja jókedvű nótának, sokkal inkább indulatos dalnak. „Ez valószínűleg azért volt így, mert fiatalon írtam, s tele indulattal” – magyarázta Bódi. Indulat ide, vagy oda, a siker megérkezett. „A sikert az nem tudja elviselni, aki erre vagy nem méltó, vagy nincs felkészülve. Álszerénység lenne azt mondanom, hogy amikor tizennégy éves koromban elkezdtem a dalírást, ne akartam volna sikeres lenni. Elég nagy önbizalmam volt, úgyhogy számomra az lett volna a csalódás, ha nincs siker” – mondta a korábban említett interjúban Cipő.
Két elsietett házasság
Közben számos dalt írt olyan előadóknak, mint Koncz Zsuzsa, vagy Halász Judit, s elmaradhatatlan események lettek a Republic március 15-ig koncertjei. Időközben megházasodott, s két ikerlánya is született. Nem szívesen beszélt a magánéletéről, de ha kérdezték, elmondta, hogy igen, az életben természetesen ő is volt már szerelmes. Háromszor nősült. Első és második házassága is másfél évig tartott, s mindkét nőt 3 hét ismertség után vette feleségül. Harmadik feleségével már komolyabb volt az ismerkedés, és a lánykérés is. Az asszony pedig 1998-ban ikerlányoknak adott életet. Házasságuk állítólag 12 év után romlott meg, ám ő soha nem szeretett a magánéletéről beszélni.
2009-et írtunk, amikor Cipőt koszorúér-betegsége miatt megoperálták, mint kiderült, lábon hordott ki egy szívinfarktust. Egy évvel később zenésztársaival a Magyar Köztársasági Érdemrend tiszti keresztjének polgári tagozatában részesült. Még tervezgette az újabb, nagy koncertet, de állapota a következő években romlott. Ennek ellenére a szívátültetésről hallani sem akart. Súlyos tüdőgyulladással kezelték, és 2013. február 15-én újabb szívroham érte újpesti otthonában. A majdnem 40 perces oxigénhiányos állapot következtében kómába esett, s ebből már nem tudták felébreszteni. Halála előtt egy nappal kinyitotta a szemét, de március 11-én végleg elaludt. Cipő, vagyis Bódi László 47 éves volt.
Mindent elviszek és mindent itt hagyok,
Sohasem voltam és sohasem vagyok,
Te álmodj engem, álmodj tovább,
Soha nem veszíthetsz el.