A vízirendőröket június 22-én délután riasztották , hogy a Balatonfüred előtti vízterületen egy kimerült szörföst láttak egy mentőstégbe kapaszkodni. A vízirendőrök haladéktalanul a helyszínre siettek, kimentették a szörfös férfit, és a sporteszközzel együtt épségben a partra vitték a hajójukkal. A 41 éves helyi férfi elmondta, hogy az erős szélben és hullámzásban elfáradt, és nem tudott partközelbe jutni.
A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet arra, hogy a vízen vagy a vízben különösen fontos betartani a viharjelzési szabályokat, figyelni egymásra, társainkra, gyermekeinkre, hiszen egy veszélyhelyzet nagyon gyorsan kialakulhat.
- Elsőfokú viharjelzés esetén a viharjelző percenként 45-öt villan, ebben az esetben úszni, illetve csónakkal és más vízi sporteszközzel csak a parttól számított 500 méteren belül szabad tartózkodni.
- Másodfokú viharjelzés esetén a viharjelző berendezés percenként 90-szer villan fel, ilyenkor fürödni tilos, valamint szintén nem szabad csónakkal és más vízi sporteszközzel közlekedni (a vitorláshajók kivételével).
A viharjelzés figyelembe vételével, jó helyzetértékeléssel és az alapvető biztonsági intézkedések betartásával legtöbbször megelőzhetők a veszélyhelyzetek.
A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság felhívja a figyelmet, hogy aki a Balaton vízén bajba kerül, vagy bajba jutott személyt, személyeket észlel, tegyen bejelentést az ingyenesen hívható 1817-es segélyhívó telefonszámon!
A vihar nem gyerekjáték a Balatonon:
- Ilyen egy igazi balatoni vihar motorcsónakról nézve – videó
- 18 embert kellett kimenteni a Balatonból a viharos szél miatt