A hólyaghurut a legváratlanabb helyzetben is kialakulhat

Bors Hanna | 2022. Január 01.
Szandra síoktatóként a téli időszakot külföldön tölti, így egész nap meleg síruhát visel. Hogyan függ össze a munkája a hólyaghuruttal? Elmesélte!

A felfázás járhat gyakori vizelési ingerrel, szúró, csípő érzéssel pisilés közben, mindez pedig fájdalmas alhasi görcsökkel is társulhat. A hólyaghurutnak különböző okai lehetnek, a nőknél gyakran alakul ki olyankor,

(Fotó: Getty Images)

Szandránál is jelentkeztek a felfázás tünetei – annak ellenére, hogy mindig odafigyelt a réteges öltözködésre. Sőt, nála éppen ez okozta a problémát.

„Már a nyolcadik szezonomat taposom síoktatóként, így van némi tapasztalatom a réteges öltözködést illetően. Sokszor azonban a legnagyobb elővigyázatosság és odafigyelés ellenére is megvan a baj. A női szervezet rendkívül érzékeny ’gépezet’, és ez nálam sincs másképp. Sajnos gyakran előfordul, hogy a nehéz, több órás síoktatás után nagyon leizzadok. A síszett és mellé a fizikai aktivitás odalent is meleg, párás környeztet idéz elő, ami kedvez a baktériumok elszaporodásának. Emellett a mai napig sokszor előfordul velem, hogy nem tudok akkor elfutni a mosdóba, amikor én szeretnék, hiszen nem hagyhatom magukra a még gyakorlatlan tanulókat a pályán. A feszített tempónak pedig meglett az eredménye: arra lettem figyelmes, hogy nagyon gyakran kell eljárnom mosdóba, a pisilés pedig rettentő kellemetlenné vált. Hiába próbálkoztam gyógyteákkal, egyszerűen nem múltak a tünetek. Elmentem az orvosomhoz, aki elmagyarázta, hogy a ritkán ürített, visszatartott, ezért a hólyagban pangó vizelet felfázáshoz vezet, ráadásul az is csak ront a helyzeten, hogy egész nap a meleg síszettemben vagyok. Antibiotikumos kúrát javasolt, amit végig is csináltam, de sajnos így sem telik el egyetlen szezonom sem felfázás nélkül” – mesélte Szandra.

Tipp: a vizelethajtó teák alaposan átmossák a hólyagot, ezzel megtisztítják a baktériumoktól. Remek vizelethajtó teát készíthetsz például a csalán, a rozmaring, az aranyvessző vagy a hibiszkusz felhasználásával. Léteznek antibakteriális gyógyteák is, ezek közül a húgyúti fertőzések esetén igazán hatásos az, amelyiknek a hatóanyaga a vizelettel ürül ki: ilyen például a medveszőlőlevél. A tea kellemetlen ízének és mellékhatásának elkerülésére használhatsz inkább medveszőlőleveles tablettát.

Néhány egyéb dologra is érdemes odafigyelni!

(Nyitókép: Getty Images)

Exit mobile version