Idén nyáron tangában? Jól gondold át!

nlc | 2024. Augusztus 01.
Népszerűsége évtizedek óta töretlen: sok nő a nőies, könnyed és légies tangára esküszik. Milyen hátrányai vannak a tangaviselésnek? Hogyan „utaztathatja” még a pamutból készült tanga is a kórokozókat a végbél felől a hüvely felé?

A nők körében a leggyakoribb hüvelyfertőzést baktériumok okozzák. A bakteriális vaginózis olyankor alakul ki, amikor a hüvely enyhén savas közegét fenntartó tejsavbaktériumok száma lecsökken, és elszaporodnak az egészséges hüvelyflórában kisebb létszámban is jelen lévő, egyébként a szaporodásban gátolt, kórokozó baktériumok. A bakteriális vaginózis bőséges, híg, szürkés színű és általában kellemetlen, halszagú folyással jár, amelyet égő érzés is kísérhet.

(Fotó: Getty Images)

A bakteriális vaginózis kockázati tényezői:

Jól gondold át, milyen fehérneműt viselsz a nyári melegben!

A tanga sikere és népszerűsége évtizedek óta töretlen, nem csoda, hiszen amellett, hogy nagyon nőies, szűk nadrágokhoz is passzol, nem látszódik át. Pedig ez az alsónemű – még abban az esetben is, ha pamutból készült – ideális „sétaút” a kórokozóknak a végbélnyílás és a hüvely között. A tanga közvetítésével ugyanis az E. coli és a többi bélbaktérium eljuthat a végbélből a hüvelybe, ahol elszaporodva bakteriális hüvelyfertőzést okozhat.

Aki ragaszkodik a tangához, annak érdemes betartani néhány higiéniai szabályt, hogy elkerülje a kellemetlenségeket: székelés után a nedves törlőkendő, a bidé- vagy zuhanyhasználat minimalizálhatja a kockázatát annak, hogy fertőzés alakuljon ki, akár a tangát vagy a franciabugyit részesítjük előnyben!

Érdemes megfogadni!

Exit mobile version