A fenntartható divat jegyében „futurisztikus” ruházat fő szakértője, a Vollebak egy eukaliptuszból és bükkfából előállított, gránátalma héjával megfestett pulóvert készített, amelyet úgy terveztek meg, hogy biológiailag teljesen lebomló legyen, írja az octogon.hu. Ha a pulcsi elrongyolódott, simán mehet a komposztálóba, ahol nyolc hét alatt, a földbe temetve pedig tizenkét hét alatt bomlik le.
A Vollebak márka egyfajta kísérleti projekt, amely termékeiben arra keresi a választ, miképp lehet a tudományt, a technológiát és a divatot úgy ötvözni, hogy az eredmény fenntartható legyen.
A cég Ötzi öltözékéből merítette a fenntartható ruhadarab öletet, akinek gleccserbe fagyott múmiáját 1991-ben találták meg, ruhái pedig növényekből, fakéregből, állatbőrből és fűből készültek. Steve Tidball, a cég egyik alapítója szerint az emberiség már 5000 évvel ezelőtt biológiailag lebomló ruházatban járt, már csak az volt tehát a kérdés, hogyan lehet elkészíteni ennek modern kori változatát.
Tidball szerint a gyártást mostantól annak a gondolkodásnak kellene meghatároznia, hogy olyan környezetbarát ruhákat állítunk elő, amelyeket bármikor kidobhatunk az erdőbe, a többit pedig megoldja a természet.
Még több cikk a fenntartható divatról:
- „A Taxituri a fenntarthatóság, a szolidaritás és a közösség szimbóluma” – Adománygyűjtő ruhavásárt szerveznek, az elmaradott településeket segítik
- Hetente minimum egy új ruha – A fast fashion romba dönti világunkat?