Elképesztően para látvány tud lenni, ha a géllakk vagy a műköröm alatt egy zöldellő körömfelület kacsint vissza rád. Azonnal elkezdesz kombinálni, vészforgatókönyveket gyártani, és felkészülni a legrosszabb esetre: örökre búcsút mondhatsz a körmeidtől. Pedig a zöld köröm szindróma egyáltalán nem olyan drámai, mint amilyennek tűnik.
A zöld köröm akkor történhet, amikor a manikűr alatt felgyülemlik a gomba. A zöldes elszíneződés okozója pedig a Pseudomonas aeruginosa nevű baktérium okozza, ami mindenféle vízben megtalálható. Leggyakrabban medencékben, jacuzzikban, kádban és zuhanyzás közben szedhetjük össze. Ez a baktérium a levegőtlen, nedves helyeket szereti, ezért nőhet a géllakk vagy műköröm alatt pont úgy, mint az alga az akváriumban, ha nem takarítják rendszeresen.
A zöldes vagy akár fekete szín szörnyen ijesztő látvány lehet, de ha óvatosan eltávolítod a műkörmöt vagy a géllakkot, és tisztán tartod a kezed és levegőzteted a körmeidet, magától elmúlhat. Ha segítenél a folyamaton, arra is van néhány tippünk.
Ezt tedd bezöldült köröm esetén
- A teljesen megtisztított körmeid áztasd úgy 10 percig meleg vízbe, amihez néhány csepp teafaolajat tettél. Ez a természetes hatóanyag segíteni fog a gomba megölésében, és felfrissíti a körmeidet.
- Tegyél bőroldót a megkeményedett körömágybőrre, amin potenciálisan megtelepedhetnek a baktériumok. Arra viszont figyelj, hogy ne vágd le túlságosan ott a bőrödet, nehogy véletlenül elkapj valamilyen fertőzést.
- Kenegesd körömgomba elleni szerekkel, hogy teljesen megszabadulj a gombától és megelőzd a kiújulást.
- Tartsd hidratálva a kezeid kézkrém segítségével, mely szintén pajzsként szolgál a kiújulni vágyó gomba ellen.
- Figyelj rá, hogy minél kevesebb víz érje a körmeidet, ez kulcsfontosságú. Használj kesztyűt mosogatáshoz, fürdés közben pedig próbáld meg minimálisra csökkenteni a körmeid és a víz közötti kontaktot.
- Rendszeresen vágd a körmeid, hogy megelőzd a további baktérium kialakulását.