Hogyan kell tisztítani a hajkefét? Egyszerű eszközökkel gyönyörű tiszta lesz!

K.G. | 2024. November 30.
A hajkefébe nemcsak hajszálak, de a fejbőr regenerálódásából származó hámsejtek, zsír, minden más is belekerül, ezért néha muszáj alaposan kitisztítani.

Van egy nem annyira gusztusos hírünk: a hajkefében lévő anyag nem csupán por, bár annak látszik, hanem elhalt hámsejtek, fejbőrzsír, töredezett haj és termékmaradványok. Még durvább, hogy „további baktériumok és gombák nőhetnek a kefe belsejében lerakódott maradványokon” – mondta William Gaunitz hajgyógyász. Ez a visszamaradt anyag olyan fejbőrbetegséget súlyosbíthatja, mint a korpásodás vagy a seborrheás dermatitis. A tisztítás tehát kulcsfontosságú.

Milyen gyakran kell tisztítani a hajkefét?

A tisztítás gyakorisága attól függően változhat, hogy milyen sok hajápolási terméket használsz, és mennyire hullik a hajad, illetve van-e valamilyen fejbőrbetegséged. Általánosságban elmondható, hogy legalább kéthetente kell tisztítani a hajkefét. Már ránézésére megállapítható, ha a kefének kell már egy alapos fürdetés: van benne látható szennyeződés? Porosnak tűnik? Akkor itt az ideje a tisztításnak.

Milyen eszközökre van szükség?

Semmilyen különleges eszközzel nem kell készülni a hajkefe tisztítására, csak a következőkre lesz szükséged:

Először is szedd ki a hajkeféből a kézzel eltávolítható, sörték közé tekeredett hajszálakat. Ha nagyon nem akar kijönni, akkor használj körömollót segítségül. Katharine Boss fodrász számára egy fésű hegyes vége is beválik a nagyon ragaszkodó hajszálak eltávolításához. A haj eltávolítása segít felszabadítani a hajkefében lerakódott ragadós maradványokat.

A fodrász szerint érdemes rászoktatni magunkat arra, hogy minden használat után eltávolítjuk a hajszálakat a keféből, mivel az eltömődött kefe károsíthatja a hajatt. „Ahogy a haj belegabalyodik a kefébe, úgy fog nagyobb ellenállást kifejteni fésülködés közben – figyelmeztetett Gaunitz. – Ez több töréshez vagy hajhulláshozz vezethet.”

Forrás: Getty Images

Áztatás

Egy tálban vagy a mosdókagylóban tegyél egy kevés folyékony szappant a meleg vízhez, és addig keverd, amíg habos oldatot kapsz. A műanyag hajkefékhez szinte bármilyen szappanféle megfelel: mosogatószer, sampon vagy tusfürdő. Természetes anyagokból, fából készült kefékhez szulfátmentes, enyhe sampont kell használni. Ha szintetikus keféd van, tedd a szappanos vízbe, ügyelve arra, hogy a sörték víz alá kerüljenek. Ezután áztasd 10 percig, hogy a makacs, szerves maradványok lebomoljanak. Ha fából készült hajkeféd van, ne áztasd be, hanem a kefét a sörtékkel lefelé merítsd rövid időre a vízbe. Ezután egy fogkefével súrold át a sörték és a kefetalp között.

Sikálás

Miután beáztattad a hajkefét, a kosz nagy részét már könnyebb lesz eltávolítani: egy fogkefével vagy az ujjaddal súrold át a sörték között és a kefe töve mentén. Szükség szerint merítsd a kefét a vízbe – előfordulhat, hogy az ujjaidal tudod csak eltávolítani a különösen ragaszkodó szennyeződéseket.

Öblítés és szárítás

Most, hogy a legrosszabb részen túlvagyunk, azaz eltávolítottuk a maradványokat a hajkeféből, jöhet az öblítés folyó víz alatt, hogy kimossuk a szappant a keféből. Ami a kefén maradt, az visszakerül a fejünkre, ezért alaposan érdemes kiöblíteni. Többször nyomjuk össze a nedves kefét, hogy eltávolítsuk a párnázott részből is a vizet, mert ez a baktériumok elszaporodását okozhatja a fodrász szerint. Ezután már csak egy kis türelemre lesz szükség, amíg a törölközőre sörtével lefelé fektetett hajkefe megszárad.

Via

Exit mobile version