Mintha egy másik bolygó lenne! Csodás kirándulótippek a Bakonyban, a Totem forgatási helyszínén

FEL | 2021. Szeptember 18.
Eltelt a nyár, jönnek a túrázós, kirándulós idők. Érdemes lesz ellátogatni a mesés Bakonyba, ahol ráadásul a Totem című kalandreality showt is forgatták. Íme néhány kirándulótipp a kalandos vidéken.

Elképesztően szép bakonyi helyszíneken forgatott a TV2 legújabb reality showja, a Totem. Érdemes kirándulóként is felfedezni ezt a környéket, ahol a szereplők is jártak, hiszen egészen lélegzetállító természeti csodákkal is találkozhatunk. A Tatom alkotói, az előkészítés során a Bakony, továbbá a Balaton-felvidék több csodás térségét (Gyenesdiás, Vindornyaszőlős, Vállus, Cserszegtomaj, Nagygörbő, Darvastó, Zalahaláp, Ság hegy), is bejárták.

A Balaton-felvidék szépségeiről már írtunk egy korábbi cikkünkben, most ebben az anyagunkban a Bakonyban fellelt helyeket mutatjuk be, amelyek kirándulóhelyeknek sem utolsók. Sőt, ha a azt gondoltad, hogy nem tud újdonságot nyújtani neki a hazai táj, akkor valószínűleg te is meglepődsz, milyen vadregényes tájak bújnak meg a Bakonyban. Ősszel még inkább ajánlott a térség, hiszen a buja növényzet ilyenkor elképesztő színekben pompázik. Íme három tipp, merre induljunk túrázni, sétálni. 

Íme egy kis ízelítő, lentebb pedig kirándulóhelyeket is találtok.

Bakony, kirándulás, túra

Télen-nyáron csodás helyszín az elvonulásra. Fotó: TV2/Ódor Dorottya, Place: Bakony, Hungary,

Bakony, kirándulóhely, túra, totem

Érthető, ha a TV2 producerei kiszúrták maguknak a Bakonyt, változatos természeti adottságai sokszínűek. Fotó: smagpictures.com

Bakony, Totem, túraútvonal

4000 négyzekilóméteren terül el a karsztos röghegység. Fotó: smagpictures.com

szikla, Bakony, hegység, Totem

Olyan, mintha egy idegen bolygón járnál. Fotó: smagpictures.com

Bakony, kirándulóhely, Totem

Ez itt a Mars? Fotó: smagpictures.com

Cuha-szurdok

Ez az egyik legszebb Magyarországi túraútvonal, érdekessége, hogy áthalad rajta a Bakonyvasút, ami pazar útvonalon zakatol. Porva-Csesznek közötti részén három alagúton és két völgyhídon is áthalad a vonat a Cuha-völgyben. 

Ha ránk hallgatsz, akkor a Győrtől 40 km-re, éppen a megyehatáron található Bakonyszentlászló-Vinyétől  induló erdei útvonalat is kipróbálod, amely a Cuha-patak mentén halad közel négy kilométer hosszan a sziklás, vízmosásokkal tarkított völgyben. Időseknek, kisgyerekes családoknak is kényelmesen lejárható kirándulás.

A Burok völgy

Ha pompán növény és állatvilágot szeretnél látni, akkor ne hagyd ki a Burok völgyet, ami karszterdőket, cserszömörcés bokorerdőket és sziklagyepeket rejtenek. A völgy Veszprém megye és Fejér megye határán, a Keleti-Bakonyban, a Tési-fennsík közepén.  A terület 1995 óta védelem alatt áll, hiszen ritka természeti jelenségek helyszíne, különleges-környezetétől eltérő klímával rendelkezik, elszigeteltsége miatt pedig rendkívül változatos állat-és növényvilág alakult ki itt.

A völgy hatalmas medvehagyma lelőhely, sőt, tavasszal indulnak medvehagyma szedő túrák is, amikor az erdőtörvény által megszabott keretek  között (2 kg-os mennyiségnél többet senki nem vihet magával), lehet szedni belőle. A növények mellett ritka állatfajokat is találunk: mintegy 200 madárfaj figyelhető meg a területen, de ritka bogárfajok is találhatók, míg védett emlőseink közül fellelhető a nyuszt és a vadmacska, mindemellett az odúlakó és a barlangi denevérfajok közül 10 fajta él itt. És ha ez még nem lenne elég,  a völgyben nagyon ritka és érdekes sziklaformákat is megfigyelhetünk.

Hubertlaki-tó

A Bakony mélyén, az erdő közepén rejtőző tavat kár volna kihagyni, ráadásul hosszabb-rövidebb túraútvonalakon egyaránt megközelíthető. Az 1900-as években a mesterségesen felduzzasztott tó eredetileg vaditatónak készült, és az erdőbirtokos Eszterházy gróf hubertlaki vadászkastélyához tartozott. Az épület azonban az 1900-as évek második felében, egy tűzesetben elégett, így helyén ma egy vadászház áll. Mellette található a Hubertlaki-tó, amelynek érdekessége, hogy a víztükrét meg-megszakítják a tóból kiálló elárasztott fák csonkjai. Gyakran emlegetik “bakonyi Gyilkos-tó”-nak az erdélyi Gyilkos-tó után. 

Ne hagyjátok ki a tó meglátogatását.
Fotó: László Szirtesi/Getty Images)

Ezen az oldalon pedig remek programokat is találsz a tó környékén.

Ki volt Szent Hubertus

Több, mint ezer éve a vadászok védőszentjeként tartják. A történet szerint az addig kicsapongó életet élő hercegi sarj nagypénteken, egy vadászat alkalmával fénylő keresztet pillantott meg egy gyönyörű szarvas agancsai között. A jel hatására megtért, remete, majd pap, végül pedig püspök lett, akit már a X. században a vadászok védőszentjévé választottak.

Még több hazai kirándulóhely:

Exit mobile version