Ádám és felesége, Mónika második gyermeküket várták, négyéves kisfiuk, Dávid is nagyon izgatott volt, hogy testvére fog születni. A családi öröm helyett aztán családi tragédia történt: méhlepényleválás miatt meghalt először az újszülött, majd néhány órával később a császármetszésen átesett harminchét éves édesanya is.
„Terhességének 36. hetében járt, amikor rémülten hívott, hogy vérzik. A kórházban azonnal a műtőbe tolták, ahol kiderült: méhlepényleválás okozta a vérzést és az azt követő tragédiát. Második kisfiunk, Áron halva született” – mesélte Ádám a Blikknek. Elmondta, hogy a szülés után felesége sírva kérdezte, hogyan mondják majd el Dávidnak, hogy nem lesz kistestvére. Aztán Mónika egyre rosszabbul lett, orvosai nem tudtak tőle vért venni, kékülni kezdett a szája és a keze. „Óriási zűrzavar volt, ő pedig egyre rosszabbul lett. Engem végül kiküldtek a szobából, Mónikát pedig elvitték. Fél órával később már csak a hírt kaptam: második fiam elvesztése után a feleségem is itt hagyott minket.”
A harminchat éves férfi most perre készül a nyugat-magyarországi kórház ellen, ahol felesége szült. Ügyvédje, dr. Ábrahám László szerint Mónika élete nagy eséllyel megmenthető lett volna, ha a császármetszéskor a műtétet végző orvosok a szülő nő méhét és petefészkeit is eltávolítják.
A méhlepényleválás után hiába küzdöttek az orvosok, később az anya méhe megtelt vérrel, ő pedig belső vérzés miatt meghalt. A családfő feljelentést tett, az ügyet már orvos szakértő is vizsgálta – írja a Blikk.
A lapnak dr. Hollósy János szülész-nőgyógyász elmondta: a méhlepény idő előtti leválása rettegett és súlyos szövődmény a szülészetben, ilyenkor ugyanis rövid idő alatt olyan nagy mennyiségű vérveszteség állhat elő, ami mind a magzat, mind az édesanya életét veszélyezteti. Sajnos a leválás oka a legtöbbször nem határozható meg.