Egészen mostanáig kész rejtély volt – még maguknak a tudósoknak is –, hogy kinél mennyi ideig tart az új típusú koronavírus okozta betegség (ami ellen mint kiderült, az arcpajzs teljesen hatástalan), az meg pláne, hogy a gyógyulást követően mennyi ideig maradnak majd meg a tünetek. Ennek azonban vége: a brit Guardian című lap egy egészen friss kutatást idéz, melynek készítői arra jutottak, hogy az életkor mellett a nemnek is köze van a betegség lefolyásához.
A King’s College London kutatói a vizsgálatuk során úgy találták, hogy a Covid-19 által leginkább veszélyeztetett korcsoport az 50-60 év közötti nők. Náluk a legnagyobb az esélye annak, hogy a gyógyulás után is sokáig megmaradjanak a tünetek.
Miután a brit kutatók 4182, a betegségen átesett ember adatait elemezték, rájöttek, hogy a 60 év alatti nőknek kétszer annyi esélyük van hosszú, elhúzódó betegségre, mint a velük egyidős férfiaknak. Megjegyezték azt is, hogy az arányok és az esélyek nagyjából az autoimmun betegségekkel egyeznek meg.
Olvass még többet az elhúzódó koronavírus-betegségről az nlc-n:
- Elhúzódó Covid: 5 hónapig nem érzett ízeket és szagokat a magyar férfi
- Szlávik: Az esetek 40 százalékában súlyosabb szövődményeket hagyhat hátra a vírus
- A koronavírus hosszantartó egészségkárosodást okozhat az egészséges szervezetben is