Az állatot kétszer tesztelték, és mivel azok pozitívak lettek, a brit környezetvédelmi, élelmezési és vidékügyi minisztérium (Defra) elrendelte az állat elaltatását. A döntés sokaknál kiverte a biztosítékot, több, mint 130 ezren írták alá azt a petíciót, amely az állat életben tartását követelte, a farmot pedig, ahol Geronimót tartották, demonstrálók élőláncként őrizték.
Ahogy azt korábban mi is megírtuk, Geronimo a nyugat-angliai Wickwarban, egy farmon élt. Gazdája, Helen Macdonald minden követ megmozgatott az alpaka érdekében, és a bírósági döntés ellenére is azt állította, meg fogja akadályozni, hogy a farmjára kiszálló illetékesek elaltassák. Mint hangsúlyozta: nem bűnöző, nem szegi meg a törvényt, de tesz róla, hogy ne tudják végrehajtani az ítéletet.
MacDonald szerint a tesztek álpozitív eredményt mutattak, és követelte, hogy újra teszteljék Geronimót. A nő azonban elvesztette utolsó fellebbezési kérelmét is a brit Legfelsőbb Bíróságon, és végül kedd este rendőrök hada érkezett ki a gloucestershire-i farmhoz. A Sun szerint legalább 15 rendőr érkezett 10.45-kor a Wickwarban lévő farmra. A kapunál a tüntetők ellenszegültek, többen dulakodni kezdtek a rendőrökkel, az egyik nőt letartóztatták. Végül Geronimót autóra rakták és nem sokkal később elaltatták.
Ebben a videóban az látható, ahogy elviszik az ellenkező állatot.
Az állatorvosok most boncolást végeznek, hogy kiderüljön, valóban tbc-s volt-e az állat. Az eredmények azonban három hónapig is eltarthatnak.
Pozitívabb történetek
- Vágóhídtól mentette meg a legjobb barátját
- „Sorban haltak éhen a lovak, közben az ablakon át nézték a zöld füvet” – egy megszállott lómentő nagymonológja