Sokáig nem tekintették nőnek, mert részleges vaginával született

nlc | 2018. Március 06.
Keveset hallani az MRKH-szindrómáról, pedig érdemes beszélni róla.

Azért, mert nem minden nőnek van (fájdalmas) menstruációs görcse vagy eshet teherbe, netalántán nem is szeretne gyereket vagy éppenséggel hiányos vaginával született, nem jelenti, hogy ne lenne teljes jogú nő, mint többi társa. Briana Fletcher nemrég osztotta meg történetét az interneten, hogy erre emlékeztesse az embereket.

A 23 éves Fletcher Mayer-Rokitansky-Kuster-Hauser szindrómás (MRKH), ennek eredményeképpen a hüvelyének körülbelül kétharmadával született. A ritka állapot a női reprodukciós rendszer veleszületett rendellenessége, melynek következtében fejletlen vagy hiányos méhhel és hüvellyel születik az illető, míg a másodlagos nemi jellegek fejlődésében nem tapasztalható semmilyen abnormális változás.

Fletchernél, mint a legtöbb MRKH-ban szenvedő nőnél, kamaszkorában diagnosztizálták a rendellenességet, de a nő elmondása szerint az orvos maga sem tudott sokat a MRKH-ról. Fletcher az interneten kutatott sokat információ után, történetét pedig azért mesélte el mindenkinek, hogy felhívja a figyelmet erre az állapotra, amit szerinte néha még mindig tabuként kezelnek.

 

„Sokáig magányosnak és üresnek éreztem magam, de mára ezt legyőztem. Mindig is családot akartam, és úgy éreztem, elvették tőlem az esélyt arra, hogy ezt megkaphassam.”

De miután Fletcher megismerkedett más, hasonló problémával küzdő nőkkel, és egyre többet tudott meg az örökbefogadásról és a béranyaságról, rájött, hogy ugyanúgy érezheti magát anyának vagy nőnek, mint társai.

„Annyira beleivódott a társadalomba, hogy a nő akkor teljesedik ki, ha anya lesz vagy ha ténylegesen megéli a várandósság kilenc hónapját. Szerencsére rájöttem, hogy akkor sem vagy kevésbé nő, ha nem tudsz vagy nem akarsz gyereket csinálni.”

Cafe Mom

Exit mobile version