Sikeresen tesztelték a világ első, mentők számára kifejlesztett rakétaruháját (jetpack) a brit Lake District nemzeti parkban. A keddi bejelentés szerint a rakétaruhával az életmentők nehezen megközelíthető balesetek helyszínére juthatnak el gyorsan.
Az 1050 lóerős rakétaruha kipróbálásában az észak-angliai légi mentőszolgáltatást biztosító Great North Air Ambulance Service (GNAAS) működött közre. Az eszközt Richard Browing, a technológiát kifejlesztő Gravity Industries alapítója próbálta ki: 90 másodperc alatt felrepült a völgy aljából a tetejére, ahol a szimulált baleset történt, míg gyalogosan 25 percig tartott az út a mentőknek.
A videóra vett kísérleten látható, hogy Browning sisakban, védőszemüvegben, piros repülősruhában, a hátára és karjaira erősített fúvókákkal száll fel a földről és repül a sziklás felszín fölött.
Andy Mawson, a GNAAS igazgatója szerint „bámulatos” volt a bemutató. Mint hozzátette, ez a technológia lehetővé teszi, hogy sokkal gyorsabban elérjék a pácienseket, mint korábban. Sok esetben ez javíthat a páciens esélyein, könnyíthet a szenvedésén, megmentheti az életét – hangsúlyozta.
A légi mentőszolgálat közleménye szerint a következő lépésként kidolgozzák a fejlesztővel való együttműködést.
Browning elmondta, csodálatosnak tartja, hogy a rakétaruhát mentésre próbálhatta ki. „Még csak karcolgatjuk a felszínét, hogy mi mindenre lehet felhasználni ezt a technológiát, de a mentés az egyik olyan terület, amelyet a Gravity Industries aktívan támogat” – magyarázta a cég alapítója.
A különleges rakétaruha maximális sebessége 51 kilométer óránként, a legnagyobb magasság pedig, amelyet elérhet, 3658 méter.
További cikkeink a technológia világából:
- Tudományos divat: mi köze a fizikának és az informatikának az új ruhákhoz?
- Milliókért adhatod bérbe az arcodat
- A bőrödet használhatja képernyőnek a következő okosórád