Medián közvélemény-kutatása alapján, amely a hvg.hu-n jelent meg, külön-külön rákérdezett arra, hogy más országokhoz viszonyítva milyennek ítélik meg a megkérdezettek lakosságarányosan a járványt, az átoltottsági arányt, illetve a halálozást.
Miközben Magyarország hetek óta vezeti a globális halálozási listát egy főre vetítve, és nálunk regisztrálták a valaha volt legtöbb napi Covid-halottat lakosságarányosan, ennek ellenére a megkérdezettek mindössze 25 százaléka értett egyet azzal, hogy „nagyon rossz” a halálozási arány más országokhoz képest – írja a g7.
A megkérdezettek közel fele pedig egyáltalán nem is tartja rosszabbnak a magyar adatot a többi országokhoz viszonyítva. A kormánypárti szavazók 11 százaléka ért egyet azzal, hogy „nagyon rossz” a halálozás más országokhoz képest, kétharmaduk pedig nem tud arról, hogy nálunk rosszabbak lennének a halálozási adatok, mint más országokban.
Ugyanakkor kormányváltást akarók többsége, 58 százaléka sem gondolja „nagyon rossznak” Magyarországot helyzetét nemzetközi viszonyításban. Az ellenzéki szavazók közel 30 százaléka nem is gondolja rossznak a más országokhoz viszonyított halálozást – derül ki az elemzésből.
A halálozással ellentétben az átoltottságnál a döntő többség tisztában van Magyarország előnyös helyzetével. A megkérdezettek 92 százaléka szerint „nagyon jó” vagy „viszonylag jó” az egy főre vetített átoltottság más országokhoz képest. A kormánypárti szavazók 98 százaléka ért ezzel egyet, az ellenzéki szavazóknál pedig 88 százalék ez az arány – írják.
Legfrissebb koronavírushíreink
- Az államtitkár elmondta, mit csinálhatnak azok a szülők, akik hétfőn még nem akarják iskolába vinni a gyereküket
- Gulyás Gergely: naponta 50-100 ezren regisztrálnak újonnan az oltásra