A nemi szerveken jelentkező sebek mellett a szájon vagy a végbélnyílás környékén jelentkező elváltozásokat is azonosítottak a kutatók. A végbél- és szájüregi tünetek miatt többen kórházba kerültek a fájdalom és nyelési nehézségek miatt. A majomhimlő kórházi kezeléshez vezető megbetegedésekhez kapcsolódó új tüneteit 16 ország kutatóinak együttműködése révén sikerült azonosítani a Queen Mary University of London vezetésével – számolt be az infostart.hu.
A kutatók szerint a szexuális kontaktus a legvalószínűbb átviteli útvonal a legtöbb esetben, azonban a vírus bármilyen szoros fizikai érintkezés útján, aeroszolokkal, valamint akár ruházaton vagy más felületeken keresztül is átvihető.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szombaton bejelentette, hogy a több mint 70 országban megjelent majomhimlő terjedése egészségügyi szempontból immár “rendkívüli helyzetet” eredményezett, és álláspontja szerint emiatt mostantól globális vészhelyzetnek kell tekinteni. Ugyan a majomhimlő már évtizedek óta jelen van Közép- és Nyugat-Afrika egyes részein, eddig nem okozott nagyobb járványt az afrikai földrészen kívül. A hatóságok csak idén májusban figyeltek fel az európai, észak-amerikai és ázsiai fertőzési hullámokra.
Olvass még a majomhimlőről az nlc-n!
- Megszólalt a magyarországi majomhimlős betegek egyike
- Aki 1979 előtt született, védett a majomhimlő ellen
- Szlávik János elmondta, mit tegyünk, ha elkaptuk a majomhimlőt