Megküzdöttünk 3 nehéz esettel: rakott szoknyát, inget és tüllszoknyát vasaltunk

nlc | 2017. Február 22.
Bevállaltunk vasalás szempontjából három nagyon macerás esetet: egy puplininget, egy rakott szoknyát és egy tüllszoknyát. Mutatjuk, hogyan oldottuk meg viszonylag gyorsan!

Ha nem akarsz túl sok időt vasalással tölteni, tarts be ezeket a háztartási praktikákat, és eggyel könnyebb dolgod lesz. Főleg a gyűrődő, kényes anyagokat mosd és teregesd ki kellő gondossággal, hiszen egy sima vasalóval, esetleg szárazon szinte lehetetlen inget, rakott szoknyát vagy éppen tüllszoknyát vasalni. Ha teheted, vegyél vasalásmentes anyagból készült inget, ez tulajdonképpen egy speciális szövési eljárás, amelynek köszönhetően az anyag mosás után kevésbé lesz gyűrött. Ha már a mosógépben az érzékeny ruha, arra is figyelj, hogy ne centrifugázz durván! Mert sajnos a centrifugázás nagyon gyűrötté teszi a kedvenc rakott szoknyádat (is). Teregetni is csak óvatosan: tegyél vállfára minden kényes darabot, nagyon hálás leszel magadnak vasalás közben.

TIPP: Mivel a legtöbb háziasszony nem tudja megoldani, hogy nedvesen vasalja az ingeket, így a legjobb, amit tehetsz, hogy vagy gőzölős vasalót, vagy ami ennél is jobb, gőzállomást választasz. 
 

1. Kezdjük az inggel!

Na, ezt az inget sima vasalóval kivasalni igazi rémálom. Gyűrődés gyűrődés hátán, és nagy türelemmel kell legalább egy órán keresztül vasalni, hogy tényleg szép, ropogós legyen. 

Az biztos, hogy ilyen inget szárazon ne kezdj vasalni, csakis gőzölős vasalót használj, és eressz rá annyi gőzt, amennyit csak lehet, szép lassan, egyenletesen. Húzd rá a vasalódeszkára az ingedet, ahogy a képen látod, és szép nagy felületeket tudsz egyszerre kivasalni vele.

TIPPHa nem szeretnél élt az ing ujjába, próbálj ki egy Philips gőzállomást, amivel akár egy vállfán lógva is kisimíthatod a gyűrött ingeket! 
 

A rengeteg gőzzel szerencsére nem tartott egy óráig vasalni ezt az inget, sokkal gyorsabban végeztünk vele. Ezen a képen jól látni a különbséget a szép ropogósra vasalt rész és a gyűrött rész között.

2. Jöjjön a rakott szoknya!

A rakott szoknya nagyon csinos, és szerintünk soha nem megy ki a divatból, de mennyivel szebb lenne, ha valaki más vasalná ki helyettünk. A rakott szoknyát arra találták ki, hogy gőzállomással vasald! Először is, nézd csak meg a képen – fogd vagy tűzd össze a rakásait így:

Nézd meg közelebbről is!

TIPPAz erőteljes és folyamatos gőzkibocsátás elbánik a durva gyűrődésekkel is, és a vastagabb darabokat is egyszerűen és gyorsan kisimítja. Emellett az aprólékosan megtervezett forma és nyílások még jobb hőeloszlást biztosítanak a gyűrődések gyorsabb eltávolítása érdekében.
 

És aztán jöhet a gőz, gőz, gőz minden mennyiségben. Gőzállomással függőlegesen is próbálkozhatsz a rakott szoknyáddal egy vállfára akasztva.

3. Akkor vasaljuk ki a tüllszoknyát is!

A tüllszoknyánknak van egy szép selyem alsószoknyája, és rajta a szuperérzékeny tüll, amit persze odaégettünk már mindannyian. Legalábbis nagyon nehéz darab, mert nagyon fontos, hogy a vasaló ne legyen túl forró, azonnal összekapja a tüll anyagot, és kiégeti a selymet. Most könnyű dolgunk volt, mert egy olyan gőzállomással dolgoztunk, ami nem éget ki semmilyen anyagot. Először szépen kivasaltuk a selyem alsószoknyát sok gőzzel.

Aztán bátran nekiláttunk a tüllrésznek, amit nem kapott össze a vasalónk, hanem szépen kivasalta azt, macera nélkül.

Szépen forgasd körbe a vasalódeszkán a szoknyát, pár perc alatt ki tudod vasalni az érzékeny tüllszoknyát is. Az alsó képen pedig látszik, hogy milyen szépen kivasalta a tüllszoknyát is a gőzállomás: a bal része frissen vasalt, a jobb oldala pedig vasalatlan.

TIPPA Philips OptimalTemp technológiájának köszönhetően nem tudsz semmit kiégetni, és nyugodtan vasalhatod a selyemingedet és a farmeredet egymás után hőmérséklet-beállítás nélkül. Ez azt jelenti, hogy nyugodtan a pamut vasalódeszka-huzaton hagyhatod a forró vasalótalpat, nem fogja kiégetni!
 

 

Olvas még a vasalásról!

 

Exit mobile version