„Nem értek egyet azzal, hogy a hozzám hasonló vezetők konkrétan gyerekként kezelik a beosztottjaikat. Azt is siralmasnak tartom, hogy a munkavállalók a legtöbb helyen úgy érzik, kötelesek beszámolni életük minden mozzanatáról, és ami ennél is rosszabb, elnézést kérni azért, mert a munkahelyükön kívül is van életük” – írta a LinkedIn-oldalán közzétett, és azóta vírusszerűen terjedő esszéjében Ian Soh, a Wunderman Chicago cég elnöke.
Miután ezrek kezdték osztani a gondolatait, Sohn a USA Today című amerikai hírportálnak interjút is adott. Elárulta, nem számított ekkora érdeklődésre, ezzel együtt boldog, hogy a sorai sok emberhez eljutottak. „Világszerte 17 ezer embernek adunk munkát, és legyen bármilyen furcsa is, én minden alkalmazottunkban megbízom. Tudom, hogy felnőtt emberekként képesek menedzselni a szakmai és a magánéletüket anélkül, hogy arról lépten-nyomon be is számolnának nekem.”
Sohn a LinkedInen egyébként egy listát osztott meg, amiben azokról a dolgokról írt, amikről nem szeretné, ha a munkavállalói beszámolnának neki:
- Nem kell szólnod arról, hogy azért akarsz otthonról dolgozni, mert csendre van szükséged.
- Nem kell elmondanod, hogy a hosszú repülőutadon inkább filmet néztél, és nem arra használtad ezt az időt, hogy e-mailekre válaszolj.
- Nem kell tudnom, hogy ma azért késel, mert fogorvoshoz kell menned, vagy hogy azért mész el korábban, mert a fiadnak focimeccse lesz.
- Nem tartozik rám, miért nem tudsz elutazni most vasárnap.
Sohn a USA Todaynek elmondta, korábban ő is dolgozott olyan cégnél, ahol a munkaadói nehezen vagy egyáltalán nem értették meg, hogy neki a munkája mellett is van élete. „Még ma is emlékszem a főnökömre, aki kiborult azon, hogy egyedülálló apaként nem hagytam hátra csapot-papot, hanem a fiaimra hivatkozva nemet mondtam arra az üzleti útra, amiről 12 órával az indulás előtt értesített.”
A cégvezető hozzátette, bár lelkiismeret-furdalást nem érzett amiatt, hogy lemondta az utat, a helyzet miatt mégis rettenetesen érezte magát. „És éppen ez az, amit nem szeretném, ha a dolgozóinknak érezniük kellene. Nem szeretném, ha azért éreznék magukat rosszul, mert emberi lények” – írta.
Nyitókép: Unsplash/Scott Stewart