A szülészdoki, aki megható ajándékkal köszönti minden baba érkezését

Bagaméri Viki | 2019. Augusztus 20.
Egy amerikai szülész, Erik Bostrom nemcsak az újszülött kisbabákat adja az anyukák kezébe, hanem egy életre szóló ajándékkal is meglepi őket.

Ez a minnesotai doktor rácáfol arra, hogy egy baba érkezése csak a szülők számára szívmelengető élmény, és az orvosoknak minden újszülött csak egy a sok közül. Erik Bostrom ugyanis saját kezével varr és hímez takarókat a nála világra jött bébiknek, akik később minden bizonnyal nagyra értékelik majd a szülész-nőgyógyász kedvességét.

Egy nővérke inspirálta

A fiatal orvosnak esze ágában sem volt korábban varrógép mögé ülni vagy betűk hímezgetésével tölteni az idejét, azt pedig pláne nem gondolta, hogy emiatt messze földön ismertté válik a neve. Amikor kezdő szülészként kezdett dolgozni, sokáig törte a fejét, hogyan nyerhetné meg a kismamákat, hogy őt válasszák a terhesgondozásra és a baba világra segítésére, a „mentő ötletet” pedig egy nővérkétől kapta. Az ápolónő azt tanácsolta neki, hogy lepje meg valamilyen személyes ajándékkal a nála született babákkal, például kézzel készített, egyedi takarókkal.

Bostrom doktornak nagyon megtetszett az ötlet, ám fogalma sem volt, hogy kezdjen hozzá, hiszen egy nyílt seben kívül semmit nem tudott akkoriban összevarrni. Ahhoz, hogy elinduljon ezen az úton, a sógornőjétől (aki nem mellesleg díszpárnák készítésével keresi a kenyerét) és az anyukájától kért segítséget, és lelkes látogatójává vált azoknak a videóknak az interneten, ahol lépésről lépésre mutatják be a kézimunkázás apró fortélyait. Kezdeményezése nem várt sikereket hozott, rövid időn belül nagyon népszerűvé vált a kismamák körében, szívmelengető akciójával pedig a mai napig sem hagyott fel. Az öltögetésbe olyannyira belejött, hogy az otthonában külön varrószobát is berendezett, ahol zavartalanul készítheti az újszülöttek ajándékát.

„A takarókat kezdettől fogva magam varrtam – idézi fel az első szárnypróbálgatásokat Bostrom doktor –, de a hímzést egy nálam sokkal gyakorlottabb hölgyre bíztam. A közös munkánk kezdete után nem sokkal el kellett költöznie, így nem maradt más választásom, meg kellett birkóznom a hímzés tudományával is. Ma már nem jelent gondot számomra, hogy a takarókra ráhímezzem a baba neve mellett a születési dátumát, súlyát és testhosszát.” Bostrom doki kedves szokása ellen a munkahelyének sincs kifogása, sőt kollégái olyannyira támogatják, hogy a Riverwood Healthcare Center Facebook oldalán több bejegyzés is szól a különleges üdvözlőajándékokról.

Az életet ünnepli

Az újdonsült szülők mindig óriási meghatódottsággal veszik át az orvos ajándékát, amit nagy valószínűséggel a gyerekek is becsben tartanak majd, amikor felnőnek. „Orvostanhallgatóként nagyon sok idős és beteg emberrel találkoztam, és rengeteg szomorú pillanatot éltem át mellettük. Amikor egy kisbaba világra jön, nyoma sincs a szomorúságnak és a szenvedésnek, csak a határtalan boldogság és az izgatottság uralja a terepet – éppen ez az, ami miatt az orvoslás legszebb területének tartom a szakmámat” – magyarázza Bostrom doktor.

„A sógornőm és az anyukám örömmel mutatta meg nekem, hogy működik egy varrógép, én pedig lelkesen ittam a szavaikat. Utólag azt mondom, a varrás sokkal könnyebb, mint azt gondoltam volna. Az első takaróim egyszerűbbek voltak a mostaniaknál: az egyik oldalukra pihe-puha anyagot álmodtam meg, a másik felüket pedig melengető flanellel vontam be. Ma már én hímzem az ajándékokat, azzal a menő varrógéppel, amit az anyukámtól kaptam használtan. Olykor még most is elnevetem magam a márkajelzését látva, az ugyanis megegyezik a kedvenc láncfűrészemével, amit a másik hobbim, a faművesség gyakorlása közben szoktam használni” – meséli a kreatív szülészorvos.

Erik Bostrom (Fotó: Riverwood Healthcare Center)

Lacie Hietalati egy anyuka a sok szerencsés közül, aki kapott már a dr. Bostrom-féle takarókból: „A doktor úr naptárja amúgy is mindig zsúfolásig tele van, kész csoda, hogy még így is talál időt arra, hogy boldoggá tegye a pácienseit egy ilyen megfizethetetlen kedvességgel!”

Takaros takarók

Erik Bostrom nagy örömére, hamar híre ment az anyukák között, hogy a nála született babák különleges ajándékot kapnak, így egyre többen fordulnak hozzá. Bár mindannyian tudják, hogy mire számíthatnak a lelkes orvostól, nagyon izgatottak az átadás pillanatában, sőt akadnak olyanok is, akik sírva fakadnak örömükben, amikor kezükbe vehetik a babatakarót.

Fotó: Riverwood Healthcare Center

Egy-egy darab elkészítésével 3-5 órát bíbelődik Bostrom doktor, aki a hímzésekhez takarónként körülbelül 20.000 öltést használ. Egyszerre mindig több takaró készítésével foglalkozik: először összeállítja az alapokat, majd ha azokkal végzett, a szöveg öltögetésével tölti az idő nagy részét. „Ha valaki néhány évvel ezelőtt azt mondta volna, hogy egy napon saját magam által varrt takarókkal fogok kedveskedni a pácienseimnek, hangosan felnevettem volna. A takarókészítésnek minden percét élvezem, leírhatatlanul boldoggá tesz, hogy a két kezemmel hozhatok létre valamit, ami sokak számára életre szóló emlékké válhat – ez azért elég klassz szerintem! Ami biztos, sosem hittem volna, hogy a varrás ekkora örömet okozhat a művelőjének” – lelkendezik a szülész-nőgyógyász.

Bostrom doki hozzátette, már alig várja, hogy élete legfontosabb takaróit is elkészíthesse: „Májusban összeházasodtunk a menyasszonyommal, aki azt szeretné, hogy mielőbb bővüljön a családunk. Én sem gondolom ezt másképp, a kérdés már csak az, hogy fiús vagy lányos színű anyagok közül kell-e válogatnom.”

Exit mobile version