Rengeteg érmet hoztak haza a magyar olimpikonok, sőt, az 1996-os atlantai ötkarikás játékok óta a legtöbb dobogós helyezést szerezte a csapatunk, akkor 21, idén 20 medál volt a végeredmény. A legtöbb érmet a kajak-kenusaink, úszóink, vívóink és birkózóink hozták haza. Összességében a 15. helyen végzett a magyar csapat 6 arany-, 7 ezüst- és 7 bronzéremmel.
Mennyit kapnak az olimpikon?
Komoly összegeket kapnak a díjazott olimpikonok, sőt, a magyar kormány az olimpiai versenyszámok első nyolc helyezettjét megemelt pénzjutalomban részesíti, az első 50, a második 35,7, a harmadik 28,5, de még a nyolcadik is 2,8 millió forinttal gazdagodik. Ezek szerint a legnagyobb pénzösszeget, azaz 107,2 milliót Csipes Tamara kapta, aki a női kajak négyes tagjaként címet védett, egyesben ezüstérmet szerzett, de párosban is volt egy negyedik helye. Összesen 2,39 milliárd forint jutalommal számolhatnak a legsikeresebb olimpikonjaink. Az összegen nagyot dob, hogy a bronzérmet szerző női és férfivízilabda-válogatott tagjai és a hetedik női kézisek is teljes jutalmat kapnak, nem pedig töredéket, mint a korábbi versenyeken.
Íme az olimpiai jutalmak, név szerint:
- 107,2 millió forint – Csipes Tamara (kajak)
- 100 – Kozák Danuta (kajak) és Milák Kristóf (úszás)
- 78,5 – Szilágyi Áron (vívás) és Bodonyi Dóra (kajak)
- 71,5 – Kopasz Bálint (kajak)
- 55,7 – Tótka Sándor (kajak)
- 50 – Lőrincz Tamás (birkózás), Kárász Anna (kajak)
- 35,7 – Lőrincz Viktor (birkózás), Varga Ádám (kajak), Rasovszky Kristóf (nyílt vízi úszás), Berecz Zsombor (vitorlázás), Siklósi Gergely (vívás)
- 28,5 – Tóth Krisztián (cselgáncs), Hárspataki Gábor (karate), Kovács Sarolta (öttusa), Gémesi Csanád (vívás), Szatmári András (vívás), Decsi Tamás (vívás), férfi és női vízilabda-válogatott
- 27,2 – Nádas Bence (kajak), Csizmadia Kolos (kajak), Kapás Bolgárka (úszás)
- 24,3 – Márton Anna (vívás)
- 21,5 – Medveczky Erika (kajak), Vas Kata Blanka (hegyikerékpár), Olasz Anna (nyílt vízi úszás), Kenderesi Tamás (úszás), Verrasztó Dávid (úszás)
- 20 – Hosszú Katinka (úszás), Péni István (sportlövészet)
- 17,1 – Németh Nándor (úszás)
- 14,3 – Szőke Alex (birkózás), Muszukajev Iszmail (birkózás), Pupp Réka (cselgáncs), Takács Kincső (kenu), Balla Virág (kenu), Salim Omar (tekvándo), Szabó Szebasztián (úszás), Bohus Richárd (úszás), Telegdy Ádám (úszás)
- 11,4 – Lucz Dóra (kajak), Marosi Ádám (öttusa), Mihályvári-Farkas Viktória (úszás)
- 5,7 – Béke Kornél (kajak), Mészáros Eszter (sportlövészet), Nagy Péter (súlyemelés), Bicsák Bence (triatlon), Cseh László (úszás), Jakabos Zsuzsanna (úszás), Veres Laura (úszás), Késely Ajna (úszás), Verrasztó Evelyn (úszás), Kreiss Fanni (vívás), Mohamed Aida (vívás), Kondricz Kata (vívás), Pásztor Flóra (vívás) és a női kézilabda-válogatott
- 2,8 – Katona Renáta (vívás), Pusztai Liza (vívás), Battai Sugár Katinka (vívás)
(Blikk)
Még több hír, még több olimpia
- A hősök nem mindig viselnek érmeket: az olimpiák szerethető vesztesei
- Kvíz! Mely sportágban szereztek aranyérmet ezek a legendás, magyar olimpiai bajnokok?