A világhírű főemlőskutató és antropológus többek között arról beszélt, hogy a klímaváltozás lassításáért folytatott harcban rendkívül fontos szerepe van az erdők védelmének. A tudós hozzátette: a fák kivágásával a biológiai sokszínűség eltűnik, az ökoszisztéma pedig összeomlik. Azt is elmondta, hogy:
Az erdők nemcsak a klímaváltozás lassításáért folytatott harcban játszanak rettentően fontos szerepet, de az erdőkre támaszkodunk a hőmérséklet és a csapadék szabályozásában is.
A Jane Goodall Intézet más szervezetekkel közösen augusztus 17-én, 18 órától a budapesti Széchenyi István téren, az MTA épülete előtt tart tiltakozást a kormány rendelete ellen.
Dame Jane Goodall, DBE (London, 1934. április 3. –) angol etológus, antropológus és primatológus, a csimpánzok szociális és családi életének legismertebb kutatója, a Jane Goodall Intézet és a tanzániai Gombe Nemzeti Park igazgatója. Zoológiai szakmunkákban nevének rövidítése: „Goodall”.
Forrás: Wikipédia
Nemrég egy hazai klímakutatót kérdeztünk arról, hogy mit tehetünk a mindennapokban a klímaváltozás ellen, amelynek negatív következményeit már mi is érezhetjük itt, Magyarországon.
Ürge- Vorsatz Diána elmondta az nlc-nek, hogy sokat tehetünk mi is, hétköznapi emberek: ültessünk fákat, számoljuk fel a betont, és a járólapokat az otthonunk környékéről, a kertjeinkből, helyette rácsos borítás között engedjünk minél több talajt egészségesen tobzódni. Újra be kell engednünk a természetet a lakóhelyeinkre. Fákra van szükségünk, hogy árnyékoljanak, hűtsenek, valamint szerves anyagban gazdag talajra, hogy tárolni tudják a nedvességet!
(Hvg)