Ahogyan azt Pukli István korábban ígérte, minden héten terveznek valamit, amiv el kikényszeríthetik a kormánytól az oktatás reformját, kéréseik teljesítését. A szerda reggel 8 és 9 óra közötti pedagógustüntetésen óriási tömeg gyűlt össze a Teleki Blanka Gimnázium előtt.
A legfrissebb információk szerint az országban közel kétszáz iskola csatlakozott a szerdai tiltakozáshoz. Több helyen az épület előtt várakoztak a tanárok, néhol teát és pogácsát kínáltak, a jelenlévők békésen beszélgettek egymással. Az akcióhoz önkéntesen bárki csatlakozhatott, a polgári engedetlenségre egyetlen pedagógust sem köteleztek.
Pukli István újabb petíciót nyújtott be, amely szerint most ők hívják a kormányt tárgyalni. Két hetet adnak a minisztériumnak, hogy szóba álljon a Tanítanék mozgalommal, különben újabb akciókat szerveznek. Élőláncot hirdetett a Teleki Blanka Gimnázium elé.
Élőláncot alkottak a tüntetők az újbudai József Attila Gimnázium épülete körül is
A Trefort Ágoston Gimnázium pedagógusai a 444.hu szerint a Nemzeti Múzeum lépcsőjén tiltakoztak
A csatlakozó iskolákban reggel 8 és 9 óra között elmaradtak a az órák, ehelyett tanárok diákok békés és kreatív módon fejezték ki nemtetszésüket:
- több iskolában színes kockákat rajzoltak a járdára vagy kockás szalagokat tűztek a kerítésre támogatva a kockás inges tiltakozást
- néhol virágot ültettek, szemetet szedtek
- volt, ahol nagy sárga kartont függesztettek ki az iskola kapujára, amelyre mindenki ráírhatta, milyen iskolát szeretne
- az Alternatív Közgazdasági Gimnáziumban még tart a tavaszi szünet, ezért itt a tanárok nem munkabeszüntetést, hanem “szünetbeszüntetést” tartottak, így vállaltak szolidaritást a tiltakozó állami iskolákkal
- több iskola előtt az autósok dudálással fejezték szimpátiájukat.
A tiltakozásban részt vevő iskolák még a látszatát is igyekezték elkerülni annak, hogy a diákokat be akarnák vonni akciójukba. Épp ezért a legtöbb iskolába a diákoknak be sem kellett menniük az első órára, máshol a gyerekekre az osztálytermekben vagy az udvaron vigyáztak a felügyelő tanárok, míg pedagógustársaik az épület előtt tüntettek.
Sipos Imre, az Emberi Erőforrások Minisztériumának helyettes államtitkára úgy nyilatkozott a TV2 műsorában, hogy a tiltakozó tanárokat semmilyen retorzió nem fogja érni. A helyettes államtitkár szerint a köznevelési kerekasztal folyamatosan dolgozik a probléma megoldásán.
Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke pedig úgy nyilatkozott, tartós eredményt csak tárgyalásokkal érhetnek el, ezért azt kéri, akik valóban szakmai megoldásra törekszenek, csatlakozzanak a köznevelési kerekasztalhoz – írja a VS.hu.