Már a járványhelyzet előtt is nagyon vártuk a tavaszt, az igazi meleget, a napsütést. Azóta pedig még inkább, amióta azt hallottuk, hogy melegben gyengül ez a fránya vírus. Most azonban szakértők egy csoportja úgy véli, hogy a SARS-CoV-2 talán mégsem olyan érzékeny a hőre és a páratartalomra – írja a 24.hu az IFLScience cikke nyomán.
„Korábban egyes kutatók arra jutottak, hogy az új koronavírus kevésbé terjed a melegebb és párásabb régiókban, ezt pedig azzal magyarázták, hogy a kórokozó kevésbé ellenálló a hőmérséklettel és a levegő nedvességtartalmával szemben. Bár a koronavírusokról általánosságban elmondható, hogy a szárazabb és hűvösebb környezetekben hosszabb ideig fennmaradnak, a COVID-19-et kórokozója egészen új, így rengeteg a bizonytalan adat vele kapcsolatban” – írja a portál.
Chao Luo, a Nankingi Egyetemi Kórház munkatársa és kollégái kilenc kínai férfit vizsgáltak, akik azt követően fertőződtek meg, hogy ellátogattak egy fürdőbe, és közülük nyolcan megbetegedtek. A 300 négyzetméteres létesítményben a hőmérséklet 25-41 Celsius-fok között, a páratartalom pedig 60 százalék körül mozog.
A szakértők ez alapján úgy vélik, hogy a SARS-CoV-2 talán mégsem olyan érzékeny a hőre és a páratartalomra.
Koronavírushírek az nlc.-n:
- Amerikában rekedt magyarokért küldtek két repülőt
- Ontják az élelmiszer-felajánlásokat
- Nyilvánosságra hozták az elhunytak adatait