Zsiga Katalin a döntést igazságtalannak tartja, és úgy érzi, hogy a hatóságok célja a kényszergyógyintézkedéssel az, hogy beszámíthatatlannak nyilvánítsák őt, és ne kelljen a feljelentésével foglalkozniuk. A volt rendőrnő esetének nagy volt a visszhangja, amikor egy éve híre ment, hogy két kollégája elkábította, megerőszakolta és le is videózta őt egy panzióban, ráadásul elmondása szerint a szüzességét is az erőszaktevők vették el. A videóról úgy értesült, hogy egy kolléganője tájékoztatta arról, hogy megosztották azt egy Viber-csoportban. Zsiga Katalin a parancsnokának jelezte a történteket. Az ügyből az lett, hogy be akarták vitetni egy pszichiátriára – derül ki a Blikk cikkéből.
Ez végül nem történt meg, ráadásul berendelték szolgálatra, amin mélyen felháborodott, ugyanis a társait az ügy kivizsgálásának idejére nem függesztették fel, és az egyik elkövető megfenyegette, ezért félt újra találkozni vele. Zsiga Katalin végül feljelentést tett az ügyben, amit aztán a Szegedi Regionális Nyomozó Ügyészségen meglepő gyorsasággal meg is szüntetett azzal az indoklással, hogy nem történt bűncselekmény.
A nyomozás során én és az ügyvédem is több alkalommal indítványoztuk, hogy tárják elénk az elkövetők telefonjáról lefoglalt dolgokat, köztük a Viber-csoportban történt csevegéseket, de ennek nem tettek eleget. Mivel a feljelentésem miatt elrendelt nyomozást bűncselekmény hiányában megszüntették, pótmagánvádlóként újra megtettem azt, és az jelenleg a Kúriánál van a hatáskör és az illetékesség elbírálása miatt
– mondja Zsiga Katalin, akinek május 10-én megszüntették a munkaviszonyát, valamint hamis vád miatt eljárást indítottak ellene, továbbá be kell vonulnia az IMEI-be. A családtagjai további eljárásokat fognak indítani az érdekében, és kérni fogják a lementett csevegések megismerését.