A padlizsánt érdemes kipróbálni, nemcsak a grillen, hiszen amellett, hogy egészséges, nagyon finom is. Ismerd meg közelebbről!
Fogyókúrához remek választás
A padlizsán energiaértéke nem túl magas, 113 kJ/100 g (27 kcal/100g), miközben 1,3 g fehérjét, 0,2 g zsírt, 4,8 g szénhidrátot és 2,58 g élelmi rostot tartalmaz 100 g-onként. Víztartalma ugyanakkor nagy.
Sokáig nagyon rossz hírnévnek örvendett
Mérgezőnek gondolták, okolták az epilepsziáért és a lepráért, ezért nagyon sokáig csak díszítésre használták a több színben is fellelhető, fényes héjú gyümölcsöket.
Létezik vöröses héjú padlizsán is
A ma ismert padlizsán színe és formája igen sokféle lehet. A legismertebb a lilás-fekete héjú, de létezik halványzöld, sárga vagy vöröses héjú padlizsán is.
Igazából gyümölcs
A padlizsán, magyar nevén törökparadicsom voltaképpen gyümölcs, amelyet a paradicsomhoz és az avokádóhoz hasonlóan zöldségként használnak fel.
Cukorbetegek is fogyaszthatják
A padlizsán rostban gazdag, oldható szénhidrát viszont kevés van benne. Igen hatékony emiatt a vércukorszint szabályozásában valamint a glükóz felszívódásának kontrollálásában. A 2-es típusú cukorbetegségben szenvedők számára kitűnő választás.
Olvass még többet a padlizsánról az nlc.-n:
- A padlizsánpizza receptjét neked is meg kell ismerned!
- Hétvégi menü: sajt, padlizsán és levendula az asztalon
- Kiadós ebéd húsmentesen: padlizsános shakshuka
(Nyitó kép: unplash)