Mikor és miért nyúljunk az orrspray után?

nlc | 2020. Január 27.
Az őszi-téli szezon igazi mumusa a megfázás, és az ezzel járó kellemetlen tünetek, mint az orrdugulás és az orrfolyás. Miért hatékony megoldás ebben a helyzetben az orrspray? Mondjuk!

Sokan, sokféle módszert alkalmaznak a megfázással járó tünetek enyhítésére: gyakori orrfújás, inhalálás, különböző gyógynövényes készítmények használata.

Azonban az orrdugulás, orrfolyás egyik leghatékonyabb ellenszere a megfelelő orrspray használata!

Legyünk úrrá a megfázáson

A meghűlést leggyakrabban vírusok okozzák, a tünetek – mint az orrdugulás, vizes orrfolyás, láz, szaglás átmeneti megromlása, orrhang – különösebb beavatkozás nélkül, tüneti szerek használatával 7-10 nap alatt gyógyulnak.

Ezzel szemben a bakteriális eredetű megbetegedések (melyek leggyakrabban felülfertőződés következtében alakulnak ki) akár antibiotikumos kezelést is igényelhetnek. Jellemzőjük a levertség, rossz közérzet mellett a sárgás-zöldes orrváladékozás, az arcüregek feletti kifejezett nyomásérzékenység, esetleg elhúzódó lázas állapot.

Mindkét esetben kulcsfontosságú:

Ezekre pedig hatékony megoldás lehet az orrspray használata.

Miért használjunk orrsprayt?

Ma már szerencsére léteznek olyan orrsprayk, amik amellett, hogy érösszehúzó, nyálkahártya-duzzanatot csökkentő hatóanyaggal rendelkeznek, tartalmaznak egy nyákoldó komponenst is. Ennek a feladata a besűrűsödött orrváladék feloldása és kiürülésének elősegítése.

Mi az előnye?

Hogy ne gyűrjön le teljesen minket a megfázás, érdemes minél előbb elkezdeni a tüneti kezelést. Gyorsabban és könnyebben túllendülhetünk ezen a kellemetlen állapoton, az orrspray segítségével pedig fel is lélegezhetünk.

Tipp: a gyógyulást nagy mennyiségű folyadék fogyasztásával, vitamindús táplálkozással és pihenéssel érhetjük el. Kamillás inhalálás is segíthet az orrdugulás megszüntetésében: nedvesíti az orrnyálkahártyát, és gyulladáscsökkentő hatása is van.

Exit mobile version