Idén október 25-én, vasárnap kezdődik téli időszámítás, ekkor kell majd visszaállítani az órákat, hajnali 3 óráról 2 órára – írja szeretlekmagyarorszag.hu. A tavaszi időszámítás 2021. március 28-án kezdődik majd.
Az óraállítási módszert Magyarországon 1954 és 1957 közt az elektromos kapacitási nehézségek miatt alkalmazták. 1958 és 1979 között szünetelt a nyári időszámítás, majd 1980-ban vezették be újra, energiamegtakarítási céllal. 2021-től ugyanis végleg megszűnhet az óraállítgatás intézménye, csakhogy még mindig kérdés: melyik időszámítás álljon be véglegesen. A tudósok szerint a téli, mi viszont jobban örülnénk a hosszabb nappaloknak és a világos késő délutánoknak.
Már csak azért is, mert az egyre rövidebb és hűvösebb nappalok megterhelnek bennünket, mert gyengül az immunrendszer, és kevesebb vitamin jut a szervezetbe.
Az óraátállítás hatása emellett akár 7-10 napig is eltarthat azoknál, akik erre érzékenyek. Az óraátállítás elsősorban alvási problémákat, vérnyomás-ingadozást okoz, csökkenhet a munkavégzés hatékonysága, illetve nőhet a balesetek száma.
Így erősítsd a szervezeted ellenállóképességét ősszel!
- A harvardi kutatók tanácsai az immunrendszer erősítéséhez
- D-vitamin: így tehetjük ellenállóvá az immunrendszerünket