Franciaország
A francia csapat formaruháit a Lacoste márka tervezői alkották meg. A sportolók letisztult, klasszikus vonalú felvonuló-, illetve sportruházatot kaptak, mely méltó az olimpiához, mint eseményhez, és méltó egy divatnagyhatalomhoz is. Hibátlan.
Svédország
A svéd olimpikonok és paralimpikonok szettjeit a skandináv ország legismertebb divatcége, a H&M készítette el, ami kézenfekvő megoldás, és teljesen rendben van. Az öltözékek színeiben a tervezők utaltak ugyan a svéd zászlóra, ugyanakkor a kék-sárga színvilágot kellőképpen rugalmasan, kliséktől mentesen kezelték és vegyítették további árnyalatokkal.
Az olaszok formaruháját maga Giorgio Armani tervezte. A divatguru, ahogy a londoni olimpia előtt, úgy láthatólag most sem görcsölt rá a feladatra: a sportolókat kényelmes, minimalista stílusú formaruhába öltöztette. Pontosan ilyen az, amikor a kevesebb több.
Észtország
Az észtek öltözékeinek tervezői fekete-fehér-szürke és némi kék színből „gazdálkodtak”, a végeredmény mégsem lett egysíkú, sőt.
Hollandia
A hollandok felvonulóruhájáról ha nem tudnánk, egészen biztosan nem mondanánk meg, hogy olimpiai formaruha. Egy divatkollekcióban is simán megállná a helyét.
Szlovénia
A szlovén csapat élénk, vidám, viszont mégsem szemfájdítóan tiritarka formaruhákat kapott. Jó rájuk nézni. Többek között a norvég curlingcsapat öltözékének tervezői is leckéket vehetnének a szlovén kreátoroktól.
Lettország
A lett olimpikonok formaruhája – a hollandokéhoz hasonlóan – akár egy divatkollekció darabjai is lehetnének. Kedvencünk balról a második szett.
Kanada
A kanadai formaruha-kollekció legnagyobb erőssége, hogy a különféle ruhadarabok és kiegészítők variálásával változatos, a színvilágnak köszönhetően mégis egységes képet ad a csapatnak.
Nagy-Britannia
A brit sportolókat bizonyos távolságból össze lehet majd keverni a kanadaiakkal és az olaszokkal is. Ez azonban semmit sem von le a formaruháik színvonalából.
Lengyelország
A lengyel formaruha a tökéletes bizonyíték arra, hogy az olyan, télhez kapcsolódó klisék, mint a hófehér, a hópehely, a hótaposó, a kicsi kék meg a kicsi piros, a norvég minta és némi szőrme felhasználásával is lehet újat mutatni.
A szavazók többségének véleménye szerint:
Lengyelország
Most pedig, hogy bemutattuk a tíz szerintünk legjobban sikerült formaruha-kollekciót, kíváncsiak vagyunk a ti véleményetekre is. Szavazzátok meg, hogy melyik formaruha nyerje a szocsi téli olimpia ruhaversenyét! Az olasz minimál, a trendi svéd vagy a letisztult francia? A kanadai piros vagy a brit piros? A kockás holland vagy a csupa szín szlovén? A lengyel hótaposó vagy a lett bojtos sapka? Döntsétek el!
És a hazai…
Legvégül, a rend kedvéért megmutatjuk nektek a magyar formaruhát is, melyet bár örömmel tettük volna, de a legnagyobb jóindulattal sem válogathattunk be a legcsinosabbak közé.
Fotó: mob.hu, Kovács Anikó |
A magyar sportolók formaruhája sajnos jellegtelen és kissé olyan érzést kelt, mintha ezeket a holmikat a kilencvenes évek derekán egy raktár mélyén felejtették volna és most kerültek volna elő. Értjük mi, hogy alacsony létszámú a magyar csapat, azonban a téli olimpián induló, tehetséges sportolóink ettől még nagyon is megérdemelték volna, hogy ennél mutatósabb és eredetibb formaruhát kapjanak.