A kamilla 10 jótékony hatása, amiről nem biztos, hogy tudtál

Németh Orsi | 2021. Március 24.
A kamilla tényleg igazi jolly joker, aminek rengeteg gyógyhatása ismert: természetes görcsoldó, gyulladáscsökkentő, baktériumölő és immunerősítő. De mi egészen biztosan tudunk róla újat mondani.

A kamillának, azaz az orvosi székfűnek rengeteg jótékony hatása ismert, amit tudományos vizsgálatok is alátámasztanak.

Segíti az emésztést

A kamilla segít ellazítani a bélrendszer simaizmait, aminek köszönhetően enyhe hashajtó hatással bír. A gyógynövény emiatt serkenti az emésztési folyamatokat, megszabadítja a szervezetet a salakanyagoktól is. Egy 2018-as kutatás szerint közepes vízhajtó hatással is bír, mely elősegíti a felesleges anyagok távozását a szervezetből és a bélrendszerből.

Természetes stresszcsökkentő

A Harvard Egyetem kutatása szerint minél stresszesebb valaki, annál gyorsabban szaladnak fel rá a pluszkilók. A kortizol hormon szintjének az emelkedését okozza a stressz, ami az étvágynövelésért felel. A kamilla bizonyítottan segít nyugtatni az idegrendszert, aminek köszönhetően a stresszhormon szintje is csökken, és a falási rohamok is idővel elmúlnak.

A kamilla igazi, ezerarcú gyógynövény (Fotó: Getty Images/ Hannares)

Természetes szorongásoldó

A német kamilla szorongásra gyakorolt hatását vizsgálták a philadelphiai University Science Center kutatói. Ötvenhét, enyhe vagy közepesen súlyos szorongással küzdő betegnek nyolc héten át placebót, illetve kamillát adtak. Az eredmények igazolták a kamilla mérsékelt szorongásoldó tulajdonságát. A Texas University szakemberei arra voltak kíváncsiak, hogyan befolyásolja az élettartamot a kamilla. Hét éven át, követéses vizsgálat keretében dokumentálták a 65 év feletti, mexikói amerikai lakosság halálozási adatait. A The Gerontologist szaklapban megjelent tanulmányukban megállapították, hogy a kamilla fogyasztása a nőknél jelentősen csökkenti az elhalálozás kockázatát.

Tudtad? Bár az ókori Egyiptomban is ismerték, és előszeretettel alkalmazták a fejfájás enyhítésére, diadalútja a római korban kezdődött: ekkor kezdték el a bőrsérüléseket kamillával kezelni.

És a lista még hosszan folytatódik a kamilla jótékony hatásáról

Tudj meg többet a testedről!

(Nyitókép: Getty Images/Westend61)

via

Exit mobile version