A porszívó, ami túlélte, hogy majdnem lenyelte a stresszlabdámat

Baranyai Enikő | 2022. Május 16.
Sok hasznos kiegészítő, hátfájás nélküli porszívózás és felmosás egyben, ráadásul pofonegyszerű tárolás. Így is lehet takarítani, el is mondjuk, mivel.

Igazi porszívógyilkos vagyok, aki ráadásul eléggé kritikus is ezekkel a háztartási gépekkel. Idegesít, ha eltömődik a cső, ha nem lehet normálisan bepakolni a kicsi lakás kicsi előszobai tárolójába, a halálom, ha büdös egy porszívó és dühít, ha a vastag, hosszú szálú szőnyegem kifog egy masinán. Eddig nem mertem a lakásban vezeték nélküli, kettő az egyben porszívóval próbálkozni, de most beadtam a derekam.

Ha már szóba került a derék, tényleg nagyon sokat számít, hogy nem kell a 80-as évek tévétornáját prezentálnom porszívózás közben, ez volt az első nagy pozitívum, amit észrevettem a Hoover H-FREE 500 HYDRO PLUS használata közben, de ne szaladjunk ennyire előre.

Aki szereti a „felnőtt legót”, vagyis összeszerelni bútorokat és gépeket, az nagyon fogja élvezni ennek a porszívó-felmosó készüléknek a felavatását is. Hátrány, hogy magyar útmutató nem volt hozzá, előny viszont, hogy a neten elérhető róla magyar nyelvű videó, ráadásul tényleg olyan egyszerű az összeszerelése, hogy egy 10 éves gyerekre is simán rábíznám. Súlyát tekintve sem kell aggódni, azonban első használat előtt néhány órával mindenképpen alaposan fel kell tölteni az akkumulátort (ami egyébként 45 percet bír). Én erről megfeledkeztem és a lakás felénél villogott is az okos kijelző, hogy tölteni kell, szóval kényszerpihenőre kerültem én is, és a masina is.

Elsőre ijesztő lehet, de nagyon egyszerű az összeszerelés (Fotó: a szerző)

Szóval az első összeszerelés nem volt több 3-4 percnél. Bár az eszköz 2 az 1-ben, vagyis egyszerre felmos és porszívózik is, én a külön-külön megoldást választottam, egyrészt mert szombat délelőtt, volt erre időm, másrészt szerettem volna alaposabban megismerni az új „házi robotot”. A porszívózás tényleg csodálatos úgy, hogy a sok-sok kiegészítővel bármilyen sarkot, szekrény alatti részt elértem anélkül, hogy megfájdult volna a derekam. A Hybrid Care forgókefe gond nélkül szedte fel a koszt – sajnos az én lakásom vonzza a porcicákat – a padlóról és a szőnyegről is. Amit nem ajánlok, hogy hosszú szálú szőnyegen használjátok, mert sajnos ott nemcsak a piszkot, hanem a szövetet is beszippantotta. Természetesen egyetlen szőnyegben sem esett kár, de talán nem ez a legideálisabb mód a tisztításukhoz. Viszont a koszt, azt kiszedte belőle tisztességesen a gép. Itt ütköztem az első problémába, a tartály méretébe. Hiába porszívózok hetente kétszer, nálam tényleg sok a por a padlón, így a 2 szobás lakásom takarítása közben háromszor kellett ürítenem a tartályt. De ez is alig 1 perc, szóval igazán nem lehet panasz arra, hogy bonyodalmas.

Három különböző fokozatban használhatjuk (Fotó: a szerző)

Amikor a száraz porszívózással végeztem, a fehér ülőgarnitúrán próbáltam ki a portalanító és kárpittisztító kefét, valamint a kisállatszőr eltávolítót. Bár kisállat nincs a lakásban, de a hajam a Covid óta hullik, mintha nem lenne holnap, szóval jelentem, ahhoz is ideálisak a kiegészítők. Tökéletesen sikerült felfrissítenem a kanapékat a következő takarítógép-akció előtt, ráadásul nem kellett hozzá 20 kilós gépeket emelgetnem, vagy különösebben megerőltetnem magam.

Három kiegészítővel is porszívózhatjuk a kanapét (Fotó: a szerző)

Végül a hydro rollerből villámgyorsan kipattintható víztartályt megtöltöttem vízzel és padlóápolóval, és elkezdtem a nedves felmosást is. A gép eközben is porszívózik, de mellette a felmosó funkció is üzemel. Aki szereti fertőtlenítős felmosóval suvickolni mondjuk a konyhapadlót, annak ez talán kevés lesz, de ha nincs nagyobb folt, szennyeződés a padlón, akkor tényleg gyorsan és szépen fel lehet mosni a Hoover új porszívójával. Arra érdemes figyelni, hogy mindig legyen víz a tartályban, ne hagyjuk kifogyni.

Ha még emlékeztek, azt írtam, hogy kinyírom a porszívókat, mert mindig sikerül valami olyat felszívnom a csővel, amitől aztán végleg eltömődik. Nos, most is ügyesen benyúltam a szekrény alá a porszívóval felmosás közben, és bizony egy pink stresszlabda be is akadt a forgófejes szívófejbe. Hogy mi történt? A porszívó kikapcsolt. Megfordítottam a rollert, és gond nélkül kiszedtem az erős és lágy sörték közül a puha labdát. Sem a porszívóban, sem a stresszlabdában nem esett kár, és el sem tömítettem a csövet, mert nem is lehet!

A felmosás is gyerekjáték vele, és a stresszlabdában sem tesz kárt (Fotó: szerző)

Innentől kezdve már csak két dolog maradt hátra: átmostam a fejeket, kiürítettem a tartályt és feltöltöttem a porszívó aksiját, majd az alig 69 centis gépet könnyen beraktam az előszobaszekrénybe, és nem kellett a csöveket hajtogatnom fél órán keresztül.

Exit mobile version