Ismét megszólalt a Cambridge Analytica-botrány kapcsán Mark Zuckerberg, a Facebook alapítója és elnök-vezérigazgatója. Elismerte, hogy nem voltak elég körültekintőek.
Nem figyeltünk eléggé a visszaélések megelőzésére és arra, hogy az emberek hogyan használhatják fel ártalmas célokra is ezeket az eszközöket.
Mike Schroepfer, a cég technológiáért felelős vezetője blogbejegyzésben hozta nyilvánosságra, hogy a brit-amerikai Cambridge Analytica nem 50 millió, hanem 87 millió Facebook-profil adatait szerezte meg. Ebből 71 millió felhasználó volt amerikai.
Christopher Wylie, a Facebook egyik volt kutatója – aki az egész adatlopási ügyet kirobbantotta – azt állítja, hogy a Cambridge Analytica még 87 millió felhasználóénál is több profilt dolgozott fel.
A 24.hu azt írja a Facebooktól kapott hivatalos információk alapján, hogy
32 ezer magyar felhasználó adatához fért hozzá a külső elemző cég.
Bár csupán 13 magyar felhasználó telepítette az adatgyűjtő alkalmazást, az applikáció az ismerőseik adataihoz is hozzáfért. Így becsülik 32 ezerre az érintett felhasználók számát.
A Cambridge Analytica pszichológiai profilt állított össze az egyes felhasználók adataiból, és ennek segítségével célzott üzeneteket lehetett küldeni a felhasználónak, befolyásolva ezzel a választói viselkedést. A Facebook a múlt hónapban kitiltotta a brit-amerikai céget az oldalról.
A most nyilvánosságra került újabb információk nagy visszhangot keltettek az amerikai kongresszusban is, ahol a törvényhozók a jövő héten hallgatják meg Mark Zuckerberget.