Szépen fejlődik, már 785 grammot nyom a Fővárosi Állat- és Növénykertben januárban kikelt kis hangyászsün – számolt be róla az intézmény honlapja. A csöppséget egyelőre csak a gondozók láthatják, a látogatók még nem.
Mint írják, a kölyök még sok időt tölt a költőldában, viszont egyre inkább elhagyja az anyatejet, és hamarosan csak felnőtteknek való táplálékot fogyaszt majd.
A hangyászsünök rendkívül ritkán láthatók állatkertekben, Ausztrálián kívül csak alig két tucat, Európában mindössze tizenegy helyen. A Fővárosi Állat- és Növénykertben 2012 óta láthatók újra. Az akkor érkezett pár, Tüske és Böki bemutatásával elsősorban az volt a cél, hogy a tojásrakó emlősök is képviselve legyenek a városligeti intézményben, de bíztak benne, hogy majd szaporítani is sikerül őket.
A hangyászsünök a legkülönösebb állatok közé tartoznak, hiszen emlős létükre nem eleven utódokat hoznak a világra, hanem tojásokkal szaporodnak. Rajtuk kívül az emlősök körében egyedül a kacsacsőrű emlős tojásrakó. A nőstények 22-24 nappal a párzás után rakják le 13-17 milliméter átmérőjű, puha és bőrszerű héjú tojásukat, amelyet az elkövetkező tíz napban ideiglenes képződményként megjelenő hasi költőerszényükben költenek ki.
(Nyitókép: iStock)