Nem elég, hogy az elmúlt csaknem egy évtizedben teljesen egyedül, szinte segítség nélkül ápolta az éberkómában vegetáló lányát, rengeteg időt, energiát és pénzt áldozott a reménytelennek tűnő felépülésére, újabb csapás sújtja Kistaj Évát – számolt be a Blikk. A nő polgári perben 100 millió forintos kártérítést követelt a kórháztól, amit a Kaposvári Törvényszék első fokon a minap elutasított. Ráadásul még a kétmilliós perköltséget is az asszonynak kellene kifizetnie.
Kistaj Éva lányát, Varga Katalint egy jóindulatú agydaganatot eltávolító műtét után egy kórházi baktérium támadta meg 2014-ben, a családja szerint emiatt került éberkómába. A fiatal nő nem tudott beszélni, mozdulatlanul, magzatpózban fekve töltötte az idejét, majd kilenc év után kijött a kómából, és úgynevezett minimális tudatállapotba került.
Óriási eredmény, hogy jelenleg már néhány dolgot képes megcsinálni, a lábát és a száját néha tudja mozgatni, de a felépülése még mindig reménytelennek tűnik, önellátásra és kommunikációra továbbra is képtelen. A kétgyermekes nőt ráadásul – dacára a helyzetének – a volt férje gyerektartásért még be is perelte. Állapotáról a bíróság szerint nem a kórház tehet.
Dr. Vadócz Attila sajtószóvivő szerint az eljárás során kirendelt szakértők által készített, többszörösen kiegészített igazságügyi szakértői vélemények nem támasztották alá a felperesek állítását. A család persze, teljesen mást gondol.
A család jogi képviselője, dr. Litresits András a lapnak elmondta, hogy szerintük a kórházi kezelések során valamilyen módon egy gennykeltő baktérium került Katalin agyvizébe, amit három mintavétel során is kimutattak. A szakértő szerint viszont nem az agyvízből, hanem más módon, szennyeződésként került bele valahogy a mintákba hibaként.
Beszélt arról is, hogy arra a kérdésükre, ez háromszor egymás után hogyan lehetséges, nem kaptak választ, a bíróság kifejezett indítványuk ellenére sem idézte meg a szakértőt a tárgyalásra, holott „a konkrét kérdéseikre konkrét válaszokat szerettek volna kapni”.
Abszurdnak és elfogadhatatlannak tartjuk a bírónő és az alperes és a szakértő álláspontját is, miszerint nem tudják megmondani a keringés- és légzésleállás okát, s nem lehet tudni, hogy Kati miért került ilyen állapotba
– magyarázta a Blikknek.
Hozzátette: elfogadhatatlannak tartják a döntést, ezért fellebbeznek, így az ügy másodfokon a Pécsi Ítélőtáblán folytatódik.