Magyar rajongók közül is rengetegen várták Taylor Swift fellépését Bécsben, aminek az elmaradása hatalmas csalódást okozott. Volt, aki mintegy 400 ezer forintot bukott, ugyanis a háromnapos koncert miatt több napra foglalt szállást Bécsben. Egy apa a koncertre a lányát Albániából Koszovón és Szerbián át 17 óra vezetés után vitte Sopronig, ott tudták meg, hogy hiába. Egy, Amerikában tanuló magyar fiatal pedig csakis a Taylor Swift-koncert miatt utazott haza, Magyarországra – derült ki az RTL Híradó riportjából.
A bécsi találkozóhoz hasonlóan a magyar rajongók is összegyűltek csütörtökön Budapesten, hogy beszéljenek a történtekről. “Vannak, akik úgy gondolták, hogy közösségben szeretnék tölteni ezt a napot, amit amúgy is arra szántak évekkel ezelőtt, hogy Taylor Swift-este lesz” – nyilatkozta a szervező.
A koncertsorozat hivatalos oldalán vásárolt jegyek árát – a szervezők közleménye szerint – visszautalják. Azt azonban nem tudni, mi lesz azokkal, akik másodkézből vették a jegyeket.
Az RTL Híradó úgy tudja, közben a rajongók online petíciót indítottak azért, hogy az elmaradt bécsi koncerteket Budapesten tartsák meg, eddig már több mint 2 ezren aláírták.
Amúgy beismerő vallomást tett az a 19 éves fiatal férfi, akit amiatt vettek őrizetbe Ausztriában, mert a hatóságok szerint hűségesküt tett az Iszlám Állam terrorszervezetnek és támadásra készült Taylor Swift bécsi koncertjén. Mint az MTI írja, az észak-macedóniai származású osztrák állampolgár pokolgépekkel és szúró-vágó fegyverekkel felszerelkezve készült vérfürdőt rendezni az énekesnő bécsi koncertjén. Nem volt koncertjegye, és az Ernst Happel stadion közelében készült támadásra. Az interneten tanulmányozta a pokolgépkészítést, és a vallomásában elmondta, hogy aznap vagy a következő nap akart végezni magával a tömegben.
Taylor Swift a jövő héten Londonban – a tervek szerint – 5 alkalommal áll színpadra. Az ottani rendőrség tájékoztatása szerint a bécsi események nincsenek hatással a londoni koncertekre.
Kiemelt fotó: Thomas Niedermueller/TAS24/Getty Images for TAS Rights Management