Ne tárold a fürdőszobában!
A nedvesség, a hő és a fény nem barátai a parfümöknek, épp ezért a tárolásukra nem a legideálisabb hely a fürdőszoba. Az üvegeket inkább valamilyen hűvösebb, száraz és fénytől védett helyen tárold, így az illat jobban megőrzi az intenzitását.
Fürdés után, vazelinnel, a pulzuspontokra!
A legoptimálisabb időpont, amikor magadra fújhatod a parfümöt, közvetlenül fürdés után van. Masszírozz egy kis vazelint a pulzuspontokba (a csukló belső oldala, a nyaki verőér, a könyökhajlat és a térdhajlat ), majd erre fújd a parfümöt. A kenőcs ugyanis hosszabb ideig megtartja az illatot, mintha simán a száraz bőrödre kerülne.
Ne permetezd, hanem fújd!
Nagyon elegánsnak tűnhet a levegőbe fújni a parfümöt aztán átsétálni a permetfelhőn, így azonban rengeteg kárba vész a jellemzően nem kimondottan olcsó folyadékból, ráadásul még tartós sem lesz az illat. Célravezetőbb, ha néhány centiről, határozott fújással viszed fel a pulzuspontokra, az előző bekezdésben leírt módon.
Ne dörzsöld bele!
A parfümöt a felvitelt követően ne akart belemasszírozni a bőrödbe, felejtsd el a csuklóid összedörzsölését is, ez ugyanis meggyorsítja a folyadékban benne lévő vegyi anyagok bomlását és így az illat is hamarabb elillan.
A hajadra is tegyél!
A hajban hosszabb ideig megmarad az illat, mint a bőrödön, ugyanakkor mégsem jó ötlet a parfümöt közvetlenül a hajadra fújni, ugyanis kiszáríthatja azt. Ehelyett fújd a hajkefédre, majd azzal dolgozd bele a hajadba!
Még több házi szépségpraktika:
- A legjobb természetes pakolás száraz hajra
- 3 tipp a természetes szőküléshez
- Természetes dezodorok, amik tényleg működnek