Cikizés, zaklatás, közösségi média – Ingyenes program segíti a szülőket és tanárokat, a gyerekeket érintő problémák megoldásában

b. j. | 2021. Október 14.
A kevés önbizalom és a megjelenéssel kapcsolatos frusztrációk megakadályozhatják a fiatalokat abban, hogy a legjobbat hozzák ki önmagukból. Többek közt ennek a problémának a megoldására hozták létre a programot.

Egy szülők, tanárok és ifjúsági vezetők számára is hasznos platform érhető el magyar nyelven is, melyet a Dove hozott létre, hogy segítse több, a fiatalokat, a fiatalok önbecsülését, magabiztosságát érintő, sajnos mindennapos probléma megoldását. A Dove Önbizalom Programról van szó, amelyen keresztül a márka már több mint 15 éve igyekszik hathatós segítséget nyújtani, és amellyel eddig már több mint 60 millió fiatalt sikerült elérniük.

Az edukációs programot szakértők segítségével állították össze, anyagaik pedig bárki számára ingyenesen letölthetők, magyar nyelven is. Mint oldalukon írják, „a pszichológia, egészségügy és a testkép területének vezető szakértőivel együttműködve hoztuk létre ezt a bizonyítékokon alapuló forrásanyagokból álló programot, amely szülői tanácsokat is tartalmaz arra vonatkozóan, hogy hogyan segítsük a fiatalokat az egészséges barátságok kialakításában, a testképproblémák leküzdésében, és abban, hogy a legtöbbet hozzák ki önmagukból.”

Többek közt ilyen szülői útmutató is letölthető a Dove Önbizalom Program oldaláról

A témák közt megtaláljuk, miként tudjuk segíteni szülőként gyerekünket, vagy tanárként a diákjainkat, hogyan tudunk nekik tanácsot adni, edukálni őket, ha cikizik, zaklatják, vagy más, az önbizalmukat romboló helyzetbe kerülnek. A média és az ideálképek hatásáról is hasznos információkat olvashatunk, találunk iskolai workshopokhoz teljes programanyagokat, tanácsokat az önbizalom kialakításáról apák és anyák számára. Számos, gyerekeket érintő témát dolgoznak fel informatív módon, például azt is, hogy a videoklipekben szereplő nőket miként tárgyiasítják, és miként érdemes erről beszélgetni szülőként a lányunkkal.

Figyelem!

Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123 ingyenes, lelkielsősegély-számot!

Miért van szükség ilyen programokra? Például ezért

Exit mobile version