Tóth Gabi kitört a bulvárból és egy közvélemény-kutató intézet tette meg őt a témájává. 1800 fős mintán, országos, reprezentatív kutatást végeztek, fontos tanulságokkal. Az IDEA intézetet az énekesnő kereszténységének felvállalása, valamint a képviselt értékei hitelessége érdekelte, és azért tartották a kutatásukat fontosnak, ugyanis a Tóth Gabival kapcsolatos tartalmak egy ideje már politikai keretben is értelmeződnek – derül ki a Blikk híréből.
Világszerte rengeteg zenész és híresség politizál, de ennek hatását idehaza még nem kutatták, ezért is kezdett bele az intézet. A felmérés közösségimédia-alapú kérdőív segítségével készült. A teljes magyar weben és a közösségi médiában történő adatfelvétel lekérdező szoftverrel, önkitöltős online kérdőíven keresztül történt. Súlyozáskor a különböző internet- és Facebook-felhasználási szokásokat figyelembe vették, kiegészítve ezzel a reprezentativitást biztosító súlyozási eljárásokat. A 1800 fős minta hibahatára az alapmegoszlások esetében legfeljebb ±2,3 százalékpont.
Két állításra kellett reagálni, 1-től 5-ig pontozva, hogy mennyire tartják azt igaznak a válaszadók:
1. Az ismert énekest, Tóth Gabit, azért éri sok kritika az utóbbi időben, mert nyíltan vállalja keresztény meggyőződését.
2. Tóth Gabit jogosan éri kritika, mert nem hiteles azoknak az értékeknek a képviseletében, amiket közvetít.
Az első állításnál nagyjából egyenlő arányban voltak azok, akik egyetértettek és akik nem értettek egyet vele, az ellenzéki szavazók nagy része nem gondolta igaznak az állítást. A másodikkal a válaszadók nagy része egyetértett, vagyis Tóth Gabi szerintük nem hiteles, viszont a Fidesz-KNDP szavazók nagy része szerint hitelesen képviseli az általa felvállalt értékeket.