Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cilinderes kontaktlencse

Torolt_felhasznalo_625463
Torolt_felhasznalo_625463
Létrehozva: 2005. május 25. 20:17
Hello! Az lenne a kérdésem, h ha cilinderes lencsém van, hordhatok ideiglenesen (pár napig, max 1-2 hétig) "normál" lencsét? Mert a 6havi adagomból vhogy elszakítottam az utolsó 2t (nemtom, h sikerült) és bár rögtön rendeltünk újat, az ilyenekre kb 1 hónapot várni kell. A mostani lencsémet + már így is kb 1 héttel továbbhordtam...ez nem túl egészséges így, de azzal nem ártok többet ha normál lencsét hordok? Egyáltalán miben különböznek egymástól? Előre is köszi a segítséget,
Kyra
  1. 2005. május 26. 11:2211.
    kontaktlencsében tórikusnak mondják azt, ami a szemüvegnél a cilinder (tehát tórikus kontaktlencse). nekem is cilinderes a szemüvegem, de mivel a cilinder értéke az utóbbi időben csökkent és 1 alá ment nekem azt mondta a szemészem, hogy ha a cilinder értékének felével megnöveljük a dioptria számot, akkor az elég. és tényleg elég volt (volt tórikus próbalencsém is, de nem jött be)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. május 25. 22:1210.
    Sziasztok!

    Megkérdeztem a doktornőmet, mi az, hogy cilinder, mert nekem is cilinderes lencsém van és fogalmam sem volt, mit jelent ez. A lényeg: a szemgolyó felülete nem sima, hanem hullámos. És a cilinderes lencse ehhez alkalmazkodik. A nem cilinderes lencse nem tud a szem hullámos felületéhez alkalmazkodni, azért nem látunk vele elég élesen. Nekem is volt átmenetileg nem cilinderes lencsém, kényelmetlenebb volt, és nem láttam vele olyan jól, mint a másikkal.
    De pár napig ki lehetett bírni:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_707032
    Torolt_felhasznalo_707032
    2005. május 25. 22:029.
    Szia,

    En mar tobb eve normal lencset hordok. . holott cilinderes a szemem. Csak ez sokkal olcsobb es nem is volt meg cilinderesben az elejen mikor elkezdtem. Annyi a kulonbseg, hogy egy nagyon picit homalyosabban latok mintha cilinderes lenne. Egyebkent doktorno megmutatta milyen lenne cilinderessel es tenyleg alig eszreveheto a kulonbseg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. május 25. 21:098.
    Én sem hiszem, hogy gond lenne belőle, pláne ha nem túl nagy a cilinder. Nekem is cilinderes kellene az egyik szememre, de mivel a kétszemes látásomat nem zavarja túlságosan, símán leolvasom a táblát, így azt mondta a doktornő, ha nem akarom nem muszáj cilinderest rendelni, mert az sokkal drágább.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_625463 (1)
     
  5. 2005. május 25. 21:097.
    Sziasztok! Én most épp póba lencsét hordok. A szemüvegem cilinderes, de most sima lencsét kaptam kikpróbálásra. Holnap megyek vissza a véglegesért. Szerintem cilinderest fogok kérni, mert a cilinder nélkülivel nem olyan tökéletes a látásom.

    Egyébként nem drágább a cilinderes, mint a hagyományos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. május 25. 21:026.
    sziasztok nekem is ilyen van cilinderes és így van már mindenhol lehet ilyet kapni nekem kb 6 éve van cilinderes.

    éln azt vettem észre hogy mivel hozzászokott a szemem ehhze a simával nem látok jól és az meg idegesítő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_978835
    Torolt_felhasznalo_978835
    2005. május 25. 21:015.
    Már az összes márkából (pl. Focus) van cilinderes lencse, bármelyik otikába mész, tudnak adni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753292 (3)
     
  8. 2005. május 25. 20:574.
    Szia!
    Úgy tudom, hogy a cilinder a szemtengelyferdülésre megoldás, úgyhogy ha pár napig csak sima dioptriás lencsét hordasz, nem lesz semmi baj :)) Egyébként iszonyat drága a cilinderes kontaktlencse, legalábbis úgy hallottam, ráadásul sokat kell rá tényleg várni. . . Szóval szerintem nyugodtan. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_625463 (1)
     
  9. Torolt_felhasznalo_753292
    Torolt_felhasznalo_753292
    2005. május 25. 20:553.
    Szia! Elnezest, segiteni nem tudok, de felkaptam a fejem a topic cimere. Letezik cilinderes kontaktlencse? En ugy tudtam ilyen nincs is. Tudnal nekem ajanlani neten oldalt, vagy termeknevet, cimet, stb, ahol utananezhetnek? Elore is koszonom, jahra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_625463 (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_300662
    Torolt_felhasznalo_300662
    2005. május 25. 20:492.
    Szia!

    Nekem az új szemüvegem cilinderes. A régi nem. Néha használom, és semmi bajom. Gondolom a kontaklencsével sem lesz semmi gond. Esetleg nem látsz olyan élesen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_625463 (1)
     

Címlap

top