A rangos és a kevésbé csillogó társasági eseményeknek is megvan a maga ideális táskatípusa, és jót tesz az imázsunknak, ha ezeket nem keverjük folyton össze. Azt se feledjük el, hogy ha egy táska drága és elegáns, attól még egyáltalán nem biztos, hogy drága és elegáns alkalomra való. Az alábbiakban az alkalmi táskák “viselési rendjét” gyűjtöttük össze – minden más táskatípus, ami ezen a listán nem található meg az utcán, utazáskor vagy bevásárláskor hordandó.
Munkába járós táskák
Aktatáska – mint a neve is mutatja, ez a táska egy “célszerszám”, amit kifejezetten iratok és egyéb munkával kapcsolatos tárgyak hordozására terveztek. Komolyságot, hivatalosságot és elkötelezettséget sugall, ha ilyennel járunk munkába, és nem mellesleg jó ízlést is – hiszen megadjuk az alkalomnak és helynek kijáró tiszteletet vele.
Doktortáskák – Utcán is hordhatók, de igazából munkába járós darabnak találták ki őket. A doktortáskák jellegzetessége, hogy trapéz alakúak vagy pedig középen szélesednek ki, a csatjuk pedig szigorúan a táska oldalán található. Jól pakolható, méretes táskák, amik jó partnereink lesznek a munkában.
Parti és estélyi táskák
Vállra akasztható kis retikül – a legkedvesebb, legfinomabb és nem ritkán a legdrágább női táskák ezek, amik csak és kizárólag fényes bálokon és az elegáns koncerttermek csillogó kulisszái között mutatnak jól. Csábító lehet, hogy ilyen táskát vigyünk magunkra egy szombati buliba vagy egy randira, de ezeknek semmi keresnivalójuk ott. Vannak persze “lebutított” változataik is, amik hordhatók hétköznapibb alkalmakon, de szerintünk ezeken ízlésesebb és hasznosabb egy nagyobb kézitáskatáska – ezt a törékeny szépséget pedig Operaházba vigyük magunkkal.
Kapcsos retikül – a vállra akasztható kis retikül testvére, amit azonban már nem csupán a legelőkelőbb és legkülönlegesebb alkalmakra ajánlunk, hanem könnyedebb, de azért még minidig gondos megjelenést kívánó eseményekre. Például díszvacsorákra, díjátadásokra, black tie dresszkódos fogadásokra és rongyrázós koktélpartikra.
Borítéktáska – ennek a táskatípusnak is vannak elegáns és hétköznapi változatai. Alapvetően valamilyen könnyedebb társasági eseményre ajánljuk őket, például szombat esti kiruccanáshoz vagy például tárlatmegnyitókra, az elegánsabb változatait pedig olyan formálisabb, hivatalos alkalmakon mutatnak jól, mint egy munkahelyi díszvacsora. Esti városi korzózáshoz is jól mutat.
Csuklótáskák – borítéktáskák “közeli rokona” a csuklótáska, amit elsősorban mozgalmasabb bulikba ajánlunk. A kis csuklópánt éppen arra való, hogy a legőrültebb partikban se veszítsük el a táskát. Olyan helyzetekben is kiváló szolgálatot tesz, amikor mindkét kezünkre szükség van. Elegánsabb alkalmakon is jól mutatnak a díszesebb darabok.
Még több táska az NLCafén:
- Ennyiért még sosem árvereztek el táskát
- Új japán divatőrület: a macskatáska
- Ennél a táskánál nincs divatosabb idén ősszel