nlc.hu
Szabadidő
2 ezüstérem és egy bronz kajak-kenuban szombaton

Csipes Tamara és Varga Ádám ezüstérmes, Kopasz Bálint bronzérmes a párizsi olimpián

Szombat délelőtt rendezték a férfi kajak 1000 méteres verseny döntőjét Varga Ádám és Kopasz Bálint részvételével.
Csipes Tamara ezüstérmes egyesben a kajak 500 méteren.

Csipes Tamara pedig női kajak 500 méteren kettes után egyesben is ezüstérmet nyert, miután óriásit küzdött a címvédő Lisa Carringtonnal, és végig tapadt is rá, de megelőzni nem tudta őt. A két magyar versenyző a hármas és a négyes pályán mentek a szombati döntőben, és mindketten jól rajtoltak, de Csipes tudott megugrani a címvédő Lisa Carringtonnal. A végét az új-zélandi versenyző bírta jobban.

A nyíltvízi úszók után a kajakos fiúknál is két magyar állhatott dobogóra: Varga Ádám ezüst-, Kopasz Bálint bronzérmet szerzett szombaton kajak egyes 1000 méteren a párizsi olimpián!