Komoly szívproblémákról adott hírt Reviczky Gábor, aki több mint két éve küzd rákkal.

MTI/Kovács Attila
Jelenleg is kórházban vagyok és egy szívműtét előtt állok
– közölte a Borsonline kérdésére a 76 éves színművész, aki egyelőre más információt nem osztott meg az állapotáról.
Reviczky Gábor áprilisban még arról beszélt egy interjúban, hogy bár az orvosai ezt még hivatalosan nem jelenthetik ki, de ő gyógyultnak tekinti magát. „Én tudom, hogy tünetmentes vagyok. Volt egy kolonoszkópiás műtétem, és utána rögtön betoltak CT-re. Ott azt láttam, hogy matt színűek a megszínezett sejtek, ami azt jelenti, hogy nem aktív. De nem mondhatják rá hivatalosan, hogy gyógyult. Úgyhogy én tudom, hogy nincs már rákom” – fogalmazott. Hozzátette, addig szeretne élni, amíg a két fiatalabb gyermekét felveszik az egyetemre.
A színészt idén tavasszal a Halhatatlanok Társulata új tagjának választották, az elismerésnek nagyon örült, de aztán nem adott hírt magáról. Két héttel ezelőtt Bach Szilvia humorista egy közös képet osztott meg a Facebookon Reviczkyvel, amelyet látva aggódni kezdtek a rajongók.
Arról, hogy a Kossuth-díjas művésznek a szívével is gond van, eddig még nem volt szó. Reviczky Gábort 2022 decemberében diagnosztizálták prosztatarákkal, de valószínűleg már hosszú évekkel korábban kezdődött a betegsége. A halálos kórról először 2023-ban beszélt, a prosztatarák mellett csontrákja is lett, kemoterápiás és sugárterápiás kezelést is kapott.