Habsburg Ottó legkisebb fiának és Eilika von Oldenburg hercegnőnek az esküvője már a helyszínválasztással is kiérdemelte a magyar és a nemzetközi sajtó kitüntető figyelmét.
A The Daily Telegraph például arról a nosztalgiáról cikkezett, mely a kilencvenes évek vége felé támadt fel honfitársainkban a történelmi család neve hallatán. Ám éppen György és Eilika esküvője kapcsán joggal feltételezhetjük, hogy a Habsburgok is őrzik még szívükben a vonzalmat a magyar korona országai iránt, ahol 400 éven át uralkodtak.
Szerényebb történelmi múltra tekinthet vissza az Oldenburg família, mely azért elmondhatja magáról, hogy 1863-ig biztosította a királyokat a dán trón számára.
Eilika maga tervezte, egyszerű fehér ruhában vonult édesapja karján a templomba, ám a fátylának már történelmi értéke van: első alkalommal még a dédanyja viselte 1896-ban. És persze a vendégsereg is csupa hírességből állt, uralkodó családok tagjaiból, politikusokból és diplomatákból. A 15 autót számláló konvoj a Bazilikától a Szépművészeti Múzeumban tartott fogadásra szállította a násznépet, ahol többek között Albert monacói, Laurent belgiumi és Filipe spanyol herceg, a jordán trónörökös, Horn Gyula és Göncz Árpádné is gratulálhatott az ifjú párnak. Az esti díszvacsorát a Ghundelben már családi körben tartották. Drágább, feltűnőbb esküvőt láthat még Budapest ebben az évezredben – de exkluzívabbat aligha. Kivéve persze, ha az ifjú pár elsőszülött lánya, Zsófia főhercegnő netán úgy döntene, hogy haladó hagyománnyá avatja a Budapesti esküvőt…