Pedig remekül beilleszthető a helyes táplálkozásba, amit a táplálkozási szakemberek véleménye is alátámaszt.
A legkézenfekvőbb válasz: mert ízletes és olcsó, de ezenkívül számos érv is szól mellette.
A leves értékes szervezetünk számára, hiszen minél több zöldséget, gyümölcsöt tartalmaz, annál magasabb a rost-, vitamin- és ásványianyag-tartalma.
Gazdag ízanyagokban, isteni az illata, javítja az étvágyat, kedvező hatással van az emésztésünkre, segít szervezetünk folyadékigényének kielégítésében. Az elegendő folyadék elfogyasztása egyebek között megkönnyíti az emésztést, és segít kiüríteni a káros salakanyagokat is a szervezetünkből.
Az alacsony energiatartalmú levesek a táplálkozásukra odafigyelők számára is megfelelőek, mert rost- és folyadéktartalmuknál fogva magas a telítőképességük, vagyis csökkentik az éhségérzetet és szabályozzák az étvágyat. Emellett szükséges tápanyagokat juttatnak az emberi testbe. Egy tányér leves általában 100-150 kcal-t tartalmaz, elkészítési módtól függően, mely egy átlagos tömegű és aktivitású ember napi energiaszükségletének 5-6%-át fedezi.
Szerencsére a legtöbb leves változatosabbnál változatosabb zöldségekből készül, így közelebb kerülhetünk a táplálkozásszakértők által ajánlott napi 200-400 g zöldség fogyasztásához is. A gyerekeinket is egyszerűen rá lehet vele szoktatni a rendszeres zöldségfogyasztásra, amely majd fontos szerepet tölt be a későbbi táplálkozásukban is.
És ami még mellette szól:
Nem kell mesterszakácsnak lenni, hogy elkészítsünk egy finom és tápláló levest. Manapság ugyanis remek kész levesek kaphatók a kereskedelemben. Ezeket akár irodai körülmények között is elkészíthetjük.
Helyes táplálkozás
Étkezzünk rendszeresen, lehetőleg napi öt alkalommal kis adagban, és fogyasszunk 1,5-2 liter folyadékot. Ezért kezdjük az ebédet egy levessel.