Mécses
A négyzetlapokat illesszük egymáshoz úgy, hogy egy felül nyitott kockát kapjunk. Természetesen az kerül alulra, amelyikből nem vágtuk ki a csillagot. Ha nem állnak meg maguktól a lapok, vizezzük be kissé és dolgozzuk össze az éleket. A szárítás és festés után, kis gyertyát rakunk bele.
Angyalka
Egy stampedlis pohár belsejét tömjünk ki a masszával, majd vegyük ki belőle. Ez lesz az angyalka törzse. Kis gömb a feje. Formázzunk a törzsével egyenlő magasságú szívet, ezt illesszük a törzshöz. Ezek lesznek a szárnyai. Kis hurkából csináljunk egy gyűrűt, tegyük a fejére, ez a glóriája.
Lapítsuk ki a masszát. Vágjunk ki 10 db egyre kisebb sugarú kört. Minden másodikat cikkcakk-szerűen vagdossuk be a szélén. Ezután helyezzük egymásra őket nagyságrendben úgy, hogy minden cikkcakkolt szélű közé kerüljön egy köralakú is. A tetejére rakjunk egy kis kúpot. Kis bogyókkal karácsonyfának is feldíszíthetjük.
Rakjuk a kész szobrocskát vagy tárgyat egy poháralátétre, majd helyezzük rá a radiátorra. Ha azt akarjuk, hogy gyorsabban száradjon, ne tegyük a sütőbe, mert elrepedhet. Egy 6-7 cm-es szobrocska fél nap alatt teljesen kiszárad.
Vízfestékkel is ki lehet festeni a szobrocskákat, de temperával intenzívebb színeket kapunk. Ha viszont előkapjuk régi, beszáradt, divatjamúlt körömlakkjainkat, kissé felhígítjuk őket acetonnal, még szebb, fényes felületű lesz a tárgy. Ha azt akarjuk, hogy csillogjon, a színes rétegre, száradás után színtelen körömlakkot is kenhetünk. Vagy akár akrillakkal is lepréselhetjük. Az egyszínű tárgyakat szintén lefújhatjuk akrilfestékkel, különösen illik a karácsonyhoz az ezüst, vagy aranyszínű ún. dekorációs műhó.